Sevgiliye Özlem Sözleri

03.02.2022
Sevgiliye Özlem Sözleri

Sevgiliye özlem sözleri yazımızdaki  sevgiliye özlem sözleri  ile sevdiğiniz kişiye onu özlediğinizi anlatan özlem mesajları ve özlem yazıları bulabilirsiniz.

Sevgiliye Özlem Sözleri

Seni beklemek dünyanın lirik şarkısıdır. Ve özlemek o şarkının en güzel melodisidir ki dinlerken her şey sana benzer olur ve seni anımsatır.

Güneş bir an doğmayabilir, bu ihtimaldir; ateş artık yakmaz olabilir, bu da bir ihtimaldir; su bir gün olur ki akmayabilir, bu da bir ihtimaldir; seni sevmememse asla mümkün değildir, bunu bir ihtimal olarak bile hiç düşünme, sevgilim.

Gözyaşlarımın izlerinde özlemin okunuyor, dilimin suskunluğunda bile sen… Ve tertemiz sevgimin masumiyeti içinde Allah’a yakarışlarımın tek konususun sevgilim. Senin aşkın bende sonsuzluğun diğer adıdır.

Sen hiç özlemin şiddetinden ağladın mı? Ağlarken, özlem kadar, aşkını da yeniden baştanbaşa bir kere daha yaşadın mı?  Sevda işte budur. Her an yeniden âşık olmak ve sonsuzca özlemek, özlemek ve yine özlemek!

Uzaktır gidemez,  yine de seversin; yakındır ama istediğini yapamazsın, yine de seversin;  güzeldir ama sevdanı güzelce anlatamazsın, yine de seversin; arkadaş, sen aşkın ve özlemin en gerçek halisin demektir bu; öyleyse sevmeye devam et, bülbül güle olan aşkıyla senin aşkını karşılaştırıp utanır ve o utançla gül de kızarır. Sen sevmeye ve özlemeye devam et!

Özlemek masal ülkesindeki güller kadar dayanılmaz güzeldir. Özlenen tarafından unutulmaksa keder ülkesindeki zakkum kadar zehirlidir.

Ey sevgili sen benim ekmeğimsin, aşımsın, helalimsin; söyle, şafak kaç askerim? Sen beklerken orada nöbette, özlemin bekler burada seni, kendi kentinde. Ayrılık ve özlem zor be, Mehmet’im.

Bugünler özlemdi, yarınlarsa sen… Bugünlere düşmandım, yarınlara âşık… Çünkü sevgilim seni bana getirecek ve özlemi bitirecek olan yarınlardı. Bir umut olan aşkı ve vuslatı saklayan o yarınlar hiç gelmedi ve büyüyen özlemle bugünlere mahkûm oldum.

Günaydın dört mevsimim; günaydın kış günlerimin ateşi ve yaz günlerimin meltemi! Sen bütün zamanlarımın en görkemli dilimisin. Ve ben yine en çok senli mevsimlerimi özledim!

Şair gibiyim özleminle. Seni düşünmek bana da dünyanın en güzel şarkısı… Ve o şarkıyı dinlemek gibi bir şey…  Ama dedim ya, tam şair gibiyim artık; sadece şarkı dinlemek yetmiyor bu kez, şarkı söylemek istiyorum.

Ey sevgili, senin özlemin yarının umutlarına sarılmaktır. Sen bana o kadar güzel ve değerlisin ki özlemin bilinmezlerin gücüne ve sihrine yürekten inanmaktır. Öyle bir inanmak ki sevmek her şeye rağmen mavi bulutta, kırmızı gülde ve hiç durmaksızın öten bülbülde seni görebilmektir.

Özlemin hiç dinmez bir sızıdır; her şey biraz eksiktir onunla. Ve özlemin hiç kaybolmaz bir ışıktır; her şeyin rengi biraz değişir onunla. Ve sen gelince her şey tamam olur ve asıl rengine kavuşur. Ben gibi!..

Bir insanı sevmek bir masala soyunmaktır. Ve masallar güçlü yürekler ister. Çünkü özlemek aşkın en belirgin ve en dayanılmaz yanıdır. Ona dayanmaksa ancak kahraman yüreklerin işidir. Senin özleminin en büyük ve en gerçek kahramanı benim!

Aşk bir ömür süren en güzel rüyadır. Öyle bir rüya ki bütün gerçeklere onunla dayanır insan. O rüyanın sonsuzluğu ise her an özlemek demektir. Ben senin özleminle yaşıyorum.

Seni görmemek benim karanlığımdır. Seni görmemek bana cehennemdir. Seni görmemek bende demirin paslanması ve elmanın çürümesi gibidir. Ve sensizlik yaşarken ayakta ölmem demektir.

Bütün içtiğim kadehler senin için. Boşalan bütün şişeler de sana… Oysa özlemin ve getirdiği umutsuzluk hepsinden daha güçlü sarhoşluk demektir bende. Delice sarhoşluğum kadehlerden, şişelerden değil, sendendir ey sevgili.

Bir gün sen de anlayacaksın kara sevdayı ve onun şairlerini. Hayal kurmanın, beklemenin, ümit etmenin ne demek olduğunu yaşayarak öğreneceksin. İşte o gün kanamıştır yüreği şairin ve o an yırtıp atmıştır maziden kalan ne varsa. Sen de seni nasıl sevdiğimi ve nasıl da özlendiğimi belki o gün anlarsın!

Sevda ve özlem bir elmanın iki yarısıdır. Sen bende öylece bir bütün demeksin ey sevgili!

Sevgiliye özlem sözleri yazımızın sonuna geldik. Ayrılık anında sevgiliye gönderebileceğiniz ayrılık yazıları için ayrılık sözleri yazımıza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. iskender dedi ki:

  güzel.he he güzel.

 2. Anonim dedi ki:

  ya he he

 3. sevda dedi ki:

  çok güzel sözlerdi bende sevgilime kesin söyleyecem teşekkürler

  1. sevda dedi ki:

   evet

  2. gulay dedi ki:

   aynen

  3. Anonim dedi ki:

   benım vardı gıddı