Sevgi Sözleri

03.02.2022
Sevgi Sözleri

Sevgi sözleri yazımızda sevgiliye ve eşe gönderebileceğiniz aşkınızı anlatabileceğiniz sevgi sözleri, sevgi mesajları ve sevgi yazıları bulabilirsiniz.

Sevgi Sözleri

Sevgi anlaşmak değildir. Eğer öyle olsaydı, kelebek kozasından çıkmamak için tabiat ile anlaşmaya çalışırdı. Ancak kelebek ömrünün bir gün de olsa sevgiyle geçmesini istedi.

Dedim ki, belki bu sefer doğru kişiyi bulmuşumdur. Belki bu sefer yanılgıya düşmem. Üzerinden biraz zaman geçtikten sonra yine yanıldığımı fark ettim. Üzüldüm ama eksilmedim, kahroldum ama alışkındım. Suçu sevgiye değil yaşama attım.

Önce doğruya ulaşmanın yolları araştırılır. Ulaşmaya karar verildiğinde yapılan yanlışlar, doğrunun doğruluğunu kanıtlayan izlerdir. Sevgi de böyledir; sevgiyi bulabilmek için tükenmişliği keşfetmek gerekecektir.

Bazı insanlar sadece sevgililerine şiir yazabilirler, çünkü onlar annelerine şiir yazabilecek kadar şair olamamışlardır.

Eğer birilerini hayatına dahil olmak istiyorsa pencereni zamanında açmalısın. Eğer hayatına dahil olanlar seni üzmeye başladıysa, onları hayatından zamanında çıkarmalısın.

Aşkın sebepsiz bir şekilde başladığı söylenir. Ancak sevgi öyle midir? Sevgi anne karnında başlar, okul defterine atılan yıldızlı pekiyi ile pekişir, üniversite sıralarında uzaklara dalan gözlerin içindedir. Sevginin sebebi sevilmektir, sevilmenin sebebi sevmektir.

Nasıl ki uzaktaki yıldızlar insanlara ulaşılamaz gelir, benden uzakta olduğun için ulaşamıyorum sana. Yıldızlar uzakta olsa da parlaktır, sen benim yüreğimdeki parıldamanın uzak anlamısın.

Şu doğanın güzelliğine bakar mısın dediğimde, ‘ağaçlardan başka bir şey göremiyorum’ diye cevap veren insanlardan olmayın. Sevginin aslında görmek istediğiniz şey olduğunu unutmayın.

Bazen çok sevmenin faydası değil zararı görülür. Bazen birini kaybetmeniz için ona ‘seni çok seviyorum’ demeniz yeterli olur.

Bazı sevgiler uzay gibidir; sonunu göremezsiniz ancak sonsuz olabileceğini tahmin edersin. Aradaki tek fark; sevmek size nefes aldırırken, uzayda oksijen bulunmaz. Sevginin sonsuz olanı sizi boğabilir.

İhanet, sevgini hak etmeyen kişilerin sapladığı hançerlerden koleksiyon yaparak sergi açmak gibidir. Sergiye gelen çok olur, ancak o hançerleri kimse almak istemez. Anlarsın ki; ihanetin ve sen bir başınasınız.

Uzaklıklar ve mesafeler küçük kalmış sevgileri yok eder, büyüyen sevgileri ise yüceltir. Rüzgarın gücü mumu söndürür ancak yanan ateşi daha da güçlendirir.

Yüreğinde sevgiye ve sevginin getirdiği güzelliklere yer vermeyen insanlardan uzak durun. İnsan yüreğinde sevginin bittiği yerde kötülük başlayacaktır.

Arkadaşlarım hep bana tavsiye veriyor ‘çok sevmelisin’ diyerek. Bu tavsiyelere pek kulak asmıyorum. Çünkü bizden gidenler en çok sevdiklerimiz değiller miydi?

Dün gece rüyalarıma izinsiz giriş yaptın. Rüyamda seni yaşadım, uyandığımda yine sensiz kaldım. Yüreğimden sildiklerimi bilinç altımda geri dönüştürüyorum.

Bazı şarkılar vardır ‘sen sus ben konuyu biliyorum’ derler. Bazı insanlar vardır ‘sen sus ben senin dilin olurum’ derler. Benim gibi bazıları vardır ‘artık susmak istemiyorum’ derler.

Ben seni unutayım diye sevmemiştim ki? Zaten aklımda unutmak istediğim koca bir geçmiş varken neden seni hatırlamamak üzerine çaba göstereyim?

Şimdi bana sorsalar ‘gelmesini ister misin bir kez daha’ diye, cayır cayır yanacağımı bilsem yine de evet derdim. Sevgimin tükendiğini düşündüğüm anda sadece bir soruyla ateş alabilirim.

Çok geç olmadan bana gelmelisin. Papatyalar öldükten sonra daha güzel kokmaya başlarmış, sen beni nefes alırken sevmelisin.

Ekmeğimi paylaşmaktan çekinmem. Sigaramı dağıtırım efkarlanmış yüreklere. Ancak bir sevdiğimi bir de dinlediğim müzikleri kimseyle paylaşamam. İkisi de sevgimdir, sevgimi dağıtamam.

Eğer bir insan sizden vazgeçiyorsa ve siz onu affediyorsanız, aynı şeyi bir kez daha yapmayacağının bir garantisi yok demektir. Bu riski aldıysanız, riskin sonuçlarına katlanmayı kabul etmiş olursunuz.

Bir daha hiçbir zaman kavuşamayacak olabiliriz, ellerimizi bir araya bir daha asla getiremeyecek olabiliriz. Başımıza ne gelirse gelsin, bunların hiçbirini seni sevmekten vazgeçeceğim anlamına gelmez.

Sevgi Mesajları

Beklemekten sıkılmadın mı? Ben çatlıyorum! Şu mutlu günlerin bize doğru geleceği yok madem, o zaman biz mutlu günlere gidelim.

En sevdiğim kitabımdaki altını çizdiğim paragrafın karşılığını, gerçek hayatta senin gülüşünde buluyorum.

Konuşmamak ve sessiz kalmak bazen aşkın dilidir. Söyleyemediğin her şeyde o vardır, içinde kalan şeylerin bütünü aşktır.

Aşk bazen; yüzlerce cümleyle kendini ifade edemediğin ama doğru zamanı bekleyen tek bir kelimeyle bütün sırları ortaya dökebildiğin büyük bir karmaşadır.

Eğer bir aşkın yaşanması gerekiyorsa yaşanmalıdır. Doğru zamanda doğru insanlarla yaşanamayan aşk öcünü mutlaka alır.

Aşkın gözü kör olabilir, aşkı yaşayanların değil. Gözünün önünde olup bitenleri göremiyorsan bunun suçlusu aşk değil.

Aşk; susayıp senden bir bardak su isteyen kişiye Akdeniz’i ve Karadeniz’i getirmeye, Hint okyanusunu ise teklif etmeye benzer.

Aşk ayağınıza kadar geliyorsa ‘Şu an müsait değilim başka zaman gel’ diyemezsiniz ona. Aşkın alacak izni yoktur. Bir anda gelir, bütün bir hayata bedel olur.

Aşk seni o kadar çok hızlandırır ki; hiçbir durakta inemezsin, çarpacağın bütün duvarları ıskalarsın.

Güneş gibi ısıtan, yıldız gibi ışık saçan, oksijen kadar yaşam dağıtan bir insanın aşık olmasında kusur aranmaz.

Taş olsa dayanamaz çatlardı. Fakat sen bir taş değil bir insansın. Aşkı yaşamak istiyorsan önce sabırlı olmayı, sonrasında sabrın sonundaki selameti öğrenmelisin.

Aşk asla bir kabulleniş değildir. Daha güzel günlerin yaşanabileceğine inanan bir yetinmezlik halidir.

Yastığının altında yalnızlığını saklayan insanların yaraları derindir. Aşık olmanın bedelini, bir daha aşka güven duymamakla çekerler.

Bunu sakın unutma: Eğer üstümüzde bir aşk bulut varsa, sadece aşkın dedikleri gerçekleşir. O bulutun altında ıslanırız. Senin ve benim diyeceklerimizin bir önemi yoktur.

Kitapların arasına konulan ayraçlara benzetiyorum senin aşkını. Ayraçtan öncesinde yoktum, ayraçtan sonrasında var oldum.

Yeryüzünün dört bir köşesi karanlığa boğulsa, eğer sevdiğiniz bir insan varsa sizin için her yer aydınlıktır.

Aşk aslında dünyalar kadar çok sevmek değildir. Aşk, bir damla su kadar çok sevmektir. Muhtaç olduğunda daha iyi anlarsın.

Eğer sadece tek bir kadına ait olduğuna karar verebiliyorsan adam olursun. Aşk, tekleşmektir.

İstediğin kadar kaybolmaya çalış, karanlıklarla gizlen, dipsiz kuyularda saklan. Eğer aşık olmuşsan kaçabileceğin hiçbir yer bulamayacaksın.

Sevmesini bilen insan için en güzel coğrafya aşktır. Her iklimde yaşamasını bilir.

Demir almak istediğin limanların varsa, gün gelir o limanlardan demir atarak ayrılman da gerekebilir. Seninle kalabilecek, yeri geldiğinde seyahat edebilecek biri karşına çıkmışsa limansız da yaşanabilir.

Eğer birini kaybetmekten korkmuyorsan onun hayatını meşgul etmeye hakkın yok. Aşk, kaybetme korkusu olduğu kadar kazanma arzusudur.

Aşk, küçücük bir gözyaşı damlasına bütün bir ömrü sığdırabilmektir. Değerini bilmezsen o küçücük damla seni bir çırpıda boğabilir.

Sevgi sözleri yazımızın sonuna geldik. Eşe ve sevgiliye daha fazlası sevgi mesajları göndermek için sevgiliye uzun mesajlar, eşime sözler ve seni seviyorum sözleri yazılarımıza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. zehra saçlı dedi ki:

    ben bikşiyi sevdim o beni kandırdı sonra biz onla ayrdık seni seven kişi seninle şakasına çıkarmı

    1. Ömer dedi ki:

      seviyorsa çıkmaz