Özlü Sözler

Özlü Sözler

Özlü sözler yazımızda anlamlı özlü sözler, kısa özlü sözler, felsefi özlü sözler ve özlü mesajlar bulabilirsiniz.  Sitemizdeki özlü sözler kısa ile facebookta onlarca beğeni alabilirsiniz. Sitemizdeki şu yazılara da göz atmak isteyebilirsiniz; anlamlı sözler, anlamlı aşk sözleri, sevgiliye iltifat sözleri, duygusal sözler ve etkileyici sözler.

Özlü Sözler

Üşüyen insanlara yardım edin, zira üşüdüğünü gördüğünüz insanlara acıyan yanınız vicdanınız olduğu gibi üşüyen yerinizde orasıdır.

Derdim çoktur deme nice zalimler katleder mazlumları sebepsiz yere. Öyle bir girdapta boğulursun ki şükür edersin bugün ki haline.

Dermanımın bittiği yerde ararım mecnun misali Leyla’mı çöllerde. Ne denli bir yara sarar dermanımı dost kervanı, ne de gelir dert yakar fermanımı.

Aşk denilen kavram kadının tüm hayat öyküsünü oluştururken, erkeğin ise bir garip aşk serüvenini betimler.

Ne demiş ünlü düşünür Oscar “Aşkın acısı, ölümün acısından daha beterdir”.

Kötü insanlar tünelin daima karanlık yerlerine odaklanırlar, iyiler ise daima aydınlık kalan yanlarına.

Hayata daima felsefi düşüncelerle yaklaşmak gerek, zira bu kadar delinin içinde yaşamak insana zarar.

Ben bugün ölmezsem şayet, yarın çok daha kötü olabilir ve ben hiç olmadığım kadar acımasız bir kimlik ile canımı acıtanlardan intikam alabilirim.

Aşkın diğer adıdır ansızın yalnız kalmak. Severken hep bitecekmiş gibi korkan insanlara bir tavsiye “sakın ola fazla sevmeyin”.

Fazladan aşk, zamanla acı getirir. Ne kadar seversen sev mutlaka her şarkının sonu vardır misali yaşarsın ayrılığı. Zira bende bu sınıftan biriyim, çok sevdim ve çok ağır ayrılığa gebe düştüm.

Bir insan daima aklıyla hareket etmeli, zira kalben hareket edilen tüm yollarda akıl dolu oyunlar bulur insanı. Buna hitaben severken kalbinizin yanına aklınızı da sığdırın, delicesine sevmek zarar getirir.

Dermansız dertlerin inadı bükerse belimizi, aşkla sancılanan bu yaralar gider bir gün elbet. Sen sanma ki bugünlerde yalnızım, yarınlar beni bekler mutluluk için.

Haydi dolaşım diyeceğim de şu engin dağları, sen varamazsın zirveye. Zira sen hep yarı yolda bırakan bir ayrılık oldun koynumda. * Ayrılık sözleri için tıklayın.

İnsanları görüldüğü gibi yargılamayın, inine inin ve kendilerini keşfedin ancak o vakit karşınızdaki kişinin ne denli bir acı içerisinde olabildiğini anlayabilirsiniz.

Dünyevi hayallere inanan insanlar ancak bu dünyadaki varlıklarla yetinebilirler, zira ahir dünyada verilen kıymetler ancak ve ancak ölünce kıymete biner.

Allahın yolundan şaşmamak için daima buyrukların yerine getirilmesi gerekmektedir. Ancak insanlar kolaya kaçarak harama uzattıkları elin hesabını mutlak suretle de verecektir.

Dost çekinmez iyilikten, düşmen ise kötülükten. Sizler her daim kendinize yakışanı yapıp, dostunuzun yanınızda olunuz.

Yirmi yaşına giren bir insan kendi düşünceleriyle dünyayı değiştirmeyi ve hatta birçok şeyden kurtarmayı düşünür. Bu durum elli yıl sonrada aynıdır, fakat o zamanki fikirler değişebilir.

Hedefiniz büyük ise tırmanmak istediğiniz yere göre hesaplama yapmanız gerekmekte, zira yapacağınız yanlış planlamalar sizi daha da geriye götürebilir.

Acıkan bir aşk öyküsü, öğütlerle beslenemez.

Gülmek için illa mutluluğu beklemeyin, gün gelir ağlarken güldüğünüze bile şahit olabilirsiniz. İşte o vakit hayat acı kahve tadını vermeye başlar ve sizi sizden almaya.

Her daim iyiliğin yanında, kötülüğün ise karşısında durunuz. Böylelikle dostunuz safınızda, düşmanınız ile karşınızda olacaktır. Kimin neyle beslendiği ancak ve ancak bu doğrultuda hesaplanabilmektedir.

Her yağan yağmurun tanesine tutarak sevgisini ifade etmeye çalışan deli bir aşık olmaktansa, onun için yağmurlar dileyip beraber ıslanmak daha akıllıcadır.

Büyük fikirleri olan küçük insanların başarıları daha kıymetli olur. Ne kadar büyük olursanız olun, etrafınızdakiler her zaman daha fazlasını sizden isterler.

Bir gün olurda kuytuya sıkışan bir düşünceniz olur ise daima olumlu düşünün. Zira sizden başka bir tanesi daha yoktur bu dünyada. Buna göre hesaplayıp buna göre biçin hayatınızı.

Özlü sözler yazımızın sonuna geldik sizde yorum kısmında bizimle özlü mesajlar paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.