Laf Sokucu Sözler

03.02.2022
Laf Sokucu Sözler

Laf sokucu sözler yazımızda birbirinden anlamlı ve güzel laf sokan sözler bulabilirsiniz. Laf sokucu sözleri sosyal medyada paylaşarak onlarca beğeni alabilirsiniz. 

Laf Sokucu Sözler

Belki mevzu fazlasıyla derin, ancak bende açtığın daha çok daha derin. Bir gün sevilmediğini iliklerine kadar anladığında, sadece beni ve bana yaptıklarını hatırla.

Neymiş dünyada kalan son insan ben olsaymışım, yine de beni sevmezmiş. Dünyada kalan son insan ben olsaydım, sen olmazdın ki? Varlığınla yokluğun birbirine karışmış.

Sen sayısalı seçmişsin iyi güzel de, karakterini toplamayı öğrenmeden sayıları nasıl toplayacaksın? Kalp kırıklarını toplayan insanların sözelci olması bu yüzdendir.

Karaktersizliğin açık arttırmada satışa sunulsa, millet seni ucuza alabilmek için birbirini boğazlar. Ederi kadar yaşarmış insan şu dünyada. Ederin bile yok anlıyor musun?

Ben belki bir Sherlock Holmes değilim, ama ikiyüzlülüğü her halinden belli olan bir insanı çözmek pek zor değil. Bu kadar kolay çözülüyorsun işte. Her halinden düşen bin parça!

Birine ahmak dersen bu bir sıfat olarak geçecektir. Sana ahmak dediğimde ise bir isim olur. Sıfatlar ismin önüne gelirken, isimler o şeyin kendisi olurlar.

Kullanman gereken bir aklın olduğunu hatırla, bir kez bile olsa kullan onu; karaktersizliğine bir sınır koy artık, sınırsız erişim nereye kadar?

Sağ taraftan bakıyorum umurumda değilsin, sol taraftan bakıyorum umurunda değilsin, biraz yukarıdan bakayım dedim boyum yetmedi ama yine umurunda değilsin.

Kırdım mı ben seni? Bazen olur öyle şeyler, hiç üzülme. Senin yüzünden köklerimden koptum, gıkım bile çıkmadı benim.

Eğer vicdan dediğimiz şey bir organ olsaydı, ben vicdan kanseri olurdum. Sen mi? Böbreksiz yaşayan insanlar gibi vicdansız yaşamayı kabul ederdin.

Günümüzde karaktersizliğin son moda olduğunu biliyordum da, senin modayı bu kadar yakından takip ettiğini bilmek şaşırttı beni. Artık tam bir moda ikonusun karaktersizlik üzerine.

Serçe parmağımı sehpanın ayağına çarptığımda hissettiğim acı, senin bana yaşattıklarının yanında acıdan kanser olmak gibi bir şey. Bana acı çektirdiğini sakın düşünme.

Beni dışarıdan yargıladığını görüyorum, pek de umurumda değil. Dışarıda kalmayı hak eden insanların beni yargılaması kadar komik hayat…

Ben kendi çapımda yazarım şiirlerimi. Kelimelerin nereye çarpacağını düşünmem. Yazdıklarımın ucu sana değiyorsa eğer, etrafımda dönmeye başlamışsın demektir.

Bu zamana kadar okuduğum en sürükleyici roman olduğunu düşünüyordum, ta ki romanın en son sayfasını okuduğumu anlayana kadar… Sen de tükendin.

Anlamıyorsun sanırım. Bunun adına kalp derler. Tersten okuduğunda ortaya çıkan plak gibi değil yani. Öyle olsaydı sürekli sende takılıp kalmaz mıydı?

Sadece kapaktaki resme aldanarak satın aldığım bir kitap gibisin; dışarıdan güzel görünüyorsun ama içindekiler bomboş. O kadar şey yazıyor ama hiçbirinin bir anlamı yok.

Seni seninle yaşamamı engelledin tamam da, benim seni sen olmadan da yaşayabileceğimi aklının ucuna getirmedin sanırım. Bunu da engelleyebilecek misin?

Bazı şeyler sadece yoktur. Bazı yolların dönüşü, bazı hataların özrü, bazı insanların da karakteri yoktur. Fazla düşünme, düşündükçe yok olmaya devam ediyorsun.

Laf sokucu sözler yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için kapak sözler ve laf koyan sözler yazılarımıza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Güven erguc dedi ki:

    Size insanlıgı tarif etsem ulan bnden konum.istersiniz