Kardeşlik Yazıları

03.02.2022
Kardeşlik Yazıları

Kardeşlik yazıları yazımızda kardeşlerinize veya kardeş gibi sevdiğiniz arkadaşınıza kardeşlik yazıları gönderebilirsiniz. Bu aşağıdaki yazılar ile sevdiğiniz kardeşinizi veya en yakın kardeş gibi gördüğünüz dostunuzu ne kadar sevdiğinizi gösterebilirsiniz.

Kardeşlik Yazıları

Bir insana ‘kardeşim!’ diyeceksen iki kere düşünmen gerekir. Çünkü gerçekten kardeş olanların özrü olmaz, affı bulunmaz.

Yükü kardeşlik olanların kuvveti karınca kararında büyüktür. Sırtını incitmekten korkanların kardeşliğinden şüphe edilir.

Geçmişte yaşamak marifet değildir, önemli olan geçmişteki hatalardan ders çıkarabilmektir. Bu derslere seninle birlikte girmeyi göze alan kişiler kardeşindir.

Kardeşlik denizindeki su hiçbir zaman tükenmez; kardeş dedin yağmur olur yağar, sel olur coşar. Seni bir damlaya bile muhtaç bırakmaz.

Sen benim için en anlamlı şiirlerde bile rastlanamayacak özel bir kafiyesin kardeşim.

İnsanları kardeş yapan aslında kan bağları değildir. Bu görünmez bağ, anlaşılamayacak kadar özel güçlere sahiptir.

Hiç tanımadığın kişilere içini dökersen sonuçlarına katlanırsın. Çünkü döktüğün her şeyi toplaması gereken yine sen olacaksın. Bu yüzden kardeşini iyi seçmeli ve tanımalısın.

Yıldızlar kadar çok arkadaşın olacağına, gece ve gündüz parlayabilecek bir kardeşin olması yeterlidir.

Gerçek kardeşlik asla sona ermez. Araya mesafeler girse bile mesafelerin aslında ne kadar anlamsız oldukları anlaşılır.

Yüreğimdeki sızıyı görebiliyorsan, yaşadığım acılara ortak olabiliyorsan, gülüşlerime gülüş katabiliyorsan, sen benim kardeşimsin demektir.

İyi günlerine aldanarak bir sürü dostunun etrafında olduğunu sanabilirsin. Ancak kötü gününde yanında kalan tek kişi kardeşindir.

Çıkarları bitene kadar yanında saf tutan insanlara güvenme. Seni karşılıksız olarak seven, zor durumlarında beklenti duymadan yardım eden tek insan kardeşindir.

Hayatta arkadaş ve dost kaybedebilir, sevgili yitirebilirsin. Ancak kardeşin her zaman senin yanındadır. Kaybolup gitmez, ömrümün sonuna kadar canına can katar.

İlk izlenim önemlidir, ön izlenim daha önemlidir. Gerçek karakter zaman geçtikçe kendisini belli eder. Hayal kırıklıklarına sebep veren tanıdığını sandığın kişilerdir.

Herkesle muhabbet edebilirsin, ama herkesle saçmalayıp konuşamazsın. Bazı insanlar diğerlerinden daha özeldir.

Kardeşin dediğin insan seni arkandan takip etmez. Sürekli önüne geçer ve gelmesi muhtemel tehlikeleri önceden sezer.

Kardeşlik iki kalp arasında akıp giden bir akarsuya benzer; gittiği yeri temizlediği gibi geldiği yeri de temizler.

Kardeşin dediğin insanın senin uğrunda ölmesi değil, senin uğrunda yaşaması gerekir. Seninle yaşamayı bilmeyenlerin ölüme koşacaklarını mı sanıyorsun?

Canın sıkkın olduğunda telefonuna sarılıyorsan ve birilerini aramak için telefon rehberine bakmaya ihtiyaç duymuyorsan, senin halinden anlayan bir kardeşin var demektir.

Kalbinin sesini dinleyen insanlar ayrıca kardeşinin sesini dinlemek zorunda kalmazlar. Çünkü kalplerindeki seste kardeşlerinin de eseri vardır.

Herkesle kardeş olmaya çalışan insanlar, çekecekleri cefayı düşünmeden vefadan konuşmaya başlarlar.

Kardeşlik yazıları yazımızın sonuna geldik. Bu yazımızdan başka kardeşlik sözleri ve kardeşlik mesajları yazılarımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.