Kardeşlik Sözleri

03.02.2022
Kardeşlik Sözleri

Kardeşlik sözleri 2022 yazımızda güzel ve anlamlı kardeşlik sözleri, kardeşe gönderebileceğiniz etkileyici kardeşlik yazıları ve kısa kardeşlik mesajları bulabilirsiniz. En anlamlı kardeşlik sözlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kardeşlik Sözleri

Dostluk denilen kavram her acıyı birlikte yaşamak ise, ben bugünüme seninle birlikte geldiğim için her acıya razıyım dostum. Sensizlik vurursa damarlarımdan, son nefesimi veririm seninle kardeşim.

Dostluklarımız baki, kardeşliğimiz ölümle sonuçlansın. Senin adının anıldığı her yerde bil ki arkasında ben varım. Seninle olan her mevzu bahsim dostluğumu daha da arttırıyor.

Bizler sürmeli gözlere, badem gibi burunlara ve kiraz gibi kızaran yanaklara değil, acı söyleyen dosta, yanımızda duran kardeşlerimize hasretiz. Seninle nice yıllara kardeşim iyi ki dostuz.

Biz insanlar kuşlar gibi uçabilmesini ve balıklar gibi yüzmesini öğrenebilen varlıklarız. Fakat dostça ve kardeşçe yaşamasını bir türlü öğrenemeyenlerdeniz.

Bizde kardeşlik el ele vermek ve birbirimize tutunmaktır. Çakallar gibi satan satana değil.

Kardeşlik, arkadaşlığın bir tık ötesindedir, kimi zaman annenden babandan sakladığın, söylemediğin şeylerin söyleyebilirsin ona. Kardeş olmak için aynı anne ve babadan olmaz gerekmez.

Herkese kardeşim diyen kişilere soruyorum, o kadar kolay mı kardeşIik kurmak? KardeşIik aynı geminde yer almaktır bu hayatta. Aynı yolda aynı dümeni tutarak yol alabilmektedir kimi zaman…

Kardeş dediğin ne yaparsan yap senin yanında olur. Dünya karşında olsa bile kardeşin senin yanında cephe alır ve senin için savaşır.

Kardeş, hadi kalk gidiyoruz dediğimiz zaman ‘’Nereye diye sormayandır’’ Yolun ucunda ölüm olsa bile sorgusuz sualsiz senin yanında gelendir.

Çok fazla kişiyle kardeş olmak, çok fazla düşman edinmek demektir. Kardeş az ve öz olur.

Birlikte ölüme gidilen adamdır kardeş, ölürsün ya da ölmezsin fark etmez, ama o yanında iken ölüm bile koymaz.

Ne yapacağımızı bilmediğimiz zamanlarda, akıl danışmamız gerekir yakınlarımıza. Kardeş danışılacak akıldır. Eğer bir sorun varsa çözüm olur sorunlarına, senin için girer kimsenin giremediği  yüklerin altına.

İnsanlar esas zenginlikleri, beraber ibadet edip beraber dua ettiği dostlarıdır.

Dost dediğin küçük mutluluklarınızı kıskanmaz. Acılarınızı paylaşır, dertlerinizi üstüne alır ve üstünüzdeki yükü hafifletir.

Dostluk bağı zor kurulur. Adam gibi dost edinmek istiyorsanız, eleştirin. Eğer sıradan bir dost istiyorsanız onu övün.

Naber sorusuna kötüyüm diyebileceğiniz insanlar sizin dostunuzdur. Dostlar akıl ve kalp ile sevilir. Ne dost unutur, ne kedini unutturur.

KardeşIik kendini kör kurşunun önüne atmaktadır. Ölüme beraber koşmak, hayattan ders almaktır. Biri sizi eleştiriyorsa o kardeşiniz olabilir, size övgüler sayıyorsa sizden çıkarı vardır.

Kardeşten öte hiçbir şey yok bu hayatta, sadece kardeşlerin yanındadır bu koca dünyada.

Kardeş dediğin düştüğün zaman seni kaldırmaz, sen düşerken seni kaldırır. En olmadık zamanlarda hayat senle dalga geçerken birde kolundan tutar ve seni hayatın içine iter. Birde arkandan gelir, tekrar düşecek gibi olursan izin vermez.

Kardeşlik 2 kişi arasında yaşanır, 3. Olduğu zaman ortalık karışır.

Acılarınızı paylaşır kardeşler, sevinçlerinizi size bırakır, siz sevinirken sizden daha çok güler fakat, sevincin getirdiği acılara karşı sizi her zaman uyarır.

Dostunuz aradığınız hiçbir zaman suratınız asılmaz, çünkü bilirsiniz ki hesap sormayacaktır. Sevgiliniz ise size hesap sorar, ufak bir lafıyla dünyayı başınıza yıkar.

KardeşIik aynı kaptan yemek yemek, aynı dersi sevmek, aynı hobilerden zevk almak, aynı takımı tutmaktır. Sizin canınız yanarsa dostluğunuzdan canı yanar.

Dostunuz sizden borç isterse verin, çünkü ihtiyacı vardır. Siz istediğiniz bor vermeyen dostunuz varsa, sizi kesinlikle yarı yolda bırakacaktır.

Dostunuzun gerçekliğini sevgilisi olduğunda anlarsınız. Sevgilisi için sizi satarsa, o zaman sizde onu satın!

Dostluğumuzun her anı gökyüzüne ulaşan dualar kadar derin ve anlamlıdır. Bu yüzdendir ki, bizler dostlarımızı her daim el üstünde tutarız ve kardeş bellediklerimize canımızı adarız.

KardeşIik bir yaşam gibi son nefese kadar sürdürülen dramdır. Ağaç gibi uzun yıllar dostluğumuzun da baki kalması dileği ile.

Kardeş kelimesi birkaç harften oluşan kelimeyi türetebilir, fakat bizler kardeşlerimizi ne göğe ne de yere sığdırabiliriz. Dostluklarımız ve kardeşliklerimiz her daim baki kalacaktır.

KardeşIik sadece aynı ana ve babadan gelen kavram değildir. Kimi zaman aynı anne ve babadan gelmeyen bir dostu kardeş ediniriz yüreğimize. Onlar ebedi dostluklarımızın kardeş niteliğini taşıyan varlıklardır.

Biz dostların arasına olurda hasret rüzgarı girerse ve buna hitaben özlemlerimiz artarsa adı değişir. Bunun adı dostluktan ötesine varır ve kardeş sıfatını taşır. Bir ömür kardeşIik çerçevesinde yaşamak dileği ile.

Yeri geldi aynı kadere ağladık, aynı sebeplere güldük ve aynı dümeni tuttuk seninle. Dostluktan ziyade bizi birbirimize bağlayan ilahi bir bağ vardı içimizde, kardeş diye tabir edilen can olanlardan.

KardeşIik etkeni son bulmayan dostlukların verildiği önemli bir isimdir. Zira bunu her birey kaldıramaz veya her birey bunu başaramaz.

Kardeş kalabilmek varken, bunca kin ve nefret niye? Bumudur insan oğlunun nazarı ve hazarı, bence sen benim kardeşimsin ve artık durmak gerek kinli yollarda.

Bizim kardeşliğimiz son duraklarda değil, son nefeslerde verilen bir gidişattır. Zira bunun önüne geçen hakkını alır, arkasında duran dostluğumuzu kazanır.

Bir kardeşIik türküsü dalgalanılır göğsümün sol kafesinde, yaralı bir kuşun çığlığı ile feryat figanlara maruz kalan beynimiz kardeşliğimizin son demlerinde bile öfkeye çalmaz. Her daim dostluğumuzun devam etmesi dileği ile.

Virajları kapalı bir han’ım. Ne yana baksam çakal kaynar etrafımda, geceyi ikiye böler dostlarımı bir kefeye çakalları bir kefeye koyarım. Dost edindiklerime kardeş, düşman edindiklerime ise çakal sıfatını takarım.

Bir gemidir kardeşlik, hangi güverte sancağında durursan dur elbet bulacaktır seni mükafatı. Sevgili kardeşim, zira ölümsüzlük hatlarından bulursak ben seni ebedi dostum olarak göreceğim.

Ne denli bir söz yazsam da buraya elbet sancılar bulacak bizi bir yerde. Her ne kadar umutsuzluğa düşse de bir yanımız sen benim ebedi kardeşim kalacaksın ey dost.

Kardeşlik mertebesi öyle herkese verilmez, aynı zaman’da her kılığa uydurulacak bir kefe de değildir. Zira sevdiklerimi bunu en iyi bilenler olduğu için yanımızda o sıfatla anılan insanlar sınıfına girmektedir.

Dostluklarımızın ebedi kalması adın yola çıktığımız bu seferde kardeşliğin ve sadakatin her daim yüreğimde büyük bir yer edinecektir. Son günümüze kadar yaşasın kardeşliğimizin ilk günü.

Baş sancısı gibidir dost bildiklerimizin bize ihanet etmesi. Zira nerede ve ne zaman tutacağı da belli olmaz. Kardeş dediklerimiz ise ağrı kesici gibidir. Zira her yokluk safhalarında yanımızda bitenlerdir.

Biten bir dostluğun acısı pek kırılgan değildir. Fakat biten bir kardeşIik öyküsü her daim insanın içerisinde verem gibi çoğalır ve vücudunu esir alır. Çok gördüm aşırı dost darbesinden ötürü kendini affedemeyenler. Zira kardeşIik ise tam tersidir, onlar her daim arkamızda duranlardır.

Yükselen her sesten dualar ve tekbirler yankılansın. Kardeşliğimiz Allah huzurunda daha da güçlü kılınsın ve hiçbir vakit solmasın kardeşliğimizin bahçesinde yer alan umut gülleri.

Arkanda duran ile vuran arasında fark vardır. Kardeşlerini iyi seçer ve onlara kardeş olursan duran olur. Seçemez duramazsan vuran olur.

Kardeşlik sözleri yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için arkadaşlık sözleri ve dostluk sözleri yazılarımıza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.