Kardeşlik Mesajları

03.02.2022
Kardeşlik Mesajları

Kardeşlik mesajları yazımızda kardeşe gönderebileceğiniz en güzel kardeşlik mesajları bulabilir bu kardeşlik mesajları‘nı dostlarınıza gönderebilirsiniz.

Kardeşlik Mesajları

Dostluğun kollarının uzanacağı yerler kısıtlıdır. Ancak kardeşlik, kalplere kadar uzanır. İyi ki varsın kardeşim.

Sürmeli gözlerde, bademler kokan, kekik kokan iki kardeşiz biz. Can ver deseler, kardeşlik için canımızı veririz.

Gerçek dost, yanlış yaptığında önce seni uyarır ve sonrasında korur. Yaptığın yanlışı herkese duyuran kişiden, dostta olmaz kardeşte.

Kardeşlik; bir çukur içinde biriken yağmur suyumu ki, güneşin sıcaklığı ile hemen kurusun. Bizim kardeşliğimiz, bir okyanus misalidir. Buharlaşsa bile, en azından yağmur olarak geri döner. İyi ki varsın can kardeşim.

Yükün kardeşlikse, belki belin bükülür ama, asla yüreğin bükülmez ve incinmez.

İnsanlar ne yaparlarsa yapsınlar. Ne tür hataların içine düşerlerse düşsünler, gerçek dostlar asla bırakmaz.

Size onu gördüğünüzde Allah’ı hatırlatıyorsa, bilginizin artmasını sağlıyor ve ilmi ile ahireti hatırlatıyorsa, gerçek kardeşiniz odur.

Kardeş olan, seni yüreğinden sımsıkı tutandır. Ayıp ve kusurlarını, başkalarına yansıtmadan örter. Ancak bunun sonunda da, bu kusurlarını açık yüreklilikle sana söyleyip, bir daha tekrar etmene engel olur. Gerçek dost, gerçek kardeşlik, çok kolay bulunmayacak önemli bir olgudur. Sen benim, gerçek kardeş olarak bildiğim, en iyi dostumsun kardeşim.

Kardeşlik adına söylenen sözler, sonu gelen sözler değildir. Kardeşlik için atan yürekten gelen, en güzel duygulardır.

Kardeşlik, dibi bulunmayan bir denizdir. Her gönlün kaldıramayacağı, büyük bir sırdır. Anlamak için, iyi bir vicdana sahip olmak gerekir.

Zamanımızda hızlı bir şekilde arkadaş, hızlı ve kolay bir şekilde dost bulunsa bile, kardeş kolay kolay bulunmuyor. Eski zamanların dostu, bugün kardeş zannediliyor. Biz ise, kardeşliğin en saf halini yaşıyoruz.

Kardeşlik yürekteki acıyı paylaşmaktır. Ağladığında teselli bulacağın, vazgeçilmez bir kucaktır. Kardeşlik, en samimi duygularla ateşe atılmaktır.  Hiçbir zaman, hiçbir ortamda unutulmamaktır.

İki dostun arasındaki kardeşlik bağı, onların en önemli silah ve mühimmatıdır. Kardeşlik bağını koruyanlara selam olsun.

Kardeş olan, kardeşim dediği insanın yüzüne baktığında halini anlayandır. Sen benim kardeşim, sen benim can yoldaşımsın. İyi varsın can dostum!

Kardeşliğin en kralı, birbiri hakkında asla art niyet barındırmadan, bir o kadarda açık sözlülükle hataları yüzüne karşı söylemektir.

Kardeş diyebilmek, hayat demektir. Aldığın nefeste bile, kardeşiz diyebilmektir. Üzüldüğün en zor anında, onu yanında bulabilmektir. Kardeşlik bizde nedir bilir misiniz? Ölüm anında bile, benim ömrüm sana feda olsun diyebilmektir. Gidilen yolun sonu uçuruma çıkmışsa eğer, gardaşım geri dön. O ilk adım benimdir diyebilmektir.

Kardeş olabilmek, en sıkıntılı döneminde ruhuna ilaç olabilmektir. Varlığını hissettirerek, güven verebilmektir. Kardeş demek, her türlü acıyı, göz yaşını ve mutluluğu, paylaşabilmek demektir. Kardeş olan candır. Sende cansın güzel kardeşim.

Kardeşlik duygularını en fazla pekiştiren duygu, sadakattır. Dostluk ve kardeşlik, ancak sadık insanların birbirine duyacağı önemli hasletlerdir. Kardeş olan, sadık olur. Sadakata riayet gösterir. Tüm bunların yanı sıra; dostunun var olan hatasını, baş başa kaldığında yüzüne rahatlıkla söyler. Bu erdemlere sahip olan kişiler, birbirine dostane duygularla bağlı kardeşlerdir.

Kardeşlik mesajları yazımızın sonuna geldik daha fazla kardeşlik mesajları için kardeşlik sözleri, dostluk sözleri ve arkadaşlık sözleri yazılarımıza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.