İslami Sözler

03.02.2022
İslami Sözler

İslami sözler yazımızda din ile ilgili islami mesajlar ve islami yazılar bulabilir bu islami sözler‘i sosyal medyada paylaşabilirsiniz. 

İslami Sözler

Ne kadar yorgun ve karamsar olsan bile, Hayır ve şer olan her şey için; Allah büyüktür diyecek kadar inançlı olmalısın.

Dilini terbiye etmeden önce, yüreğini terbiye etmeyi öğrenmeli insan. Söz her ne kadar dilden çıksa bile, söz hep yürekten gelir.

İhtiyaç sahibine her zaman, Allah versin diyen zengin. Sana kimin verdiğinin muhasebesini yaptın mı hiç? Ona vermesini istediğin Allah, sana da verendir. Allah iyilik yapmayı, insanlara yardım etmeyi kullarından isterken, kulları da Allah versin diyerek, onun yardım etmesini istiyor..

Tüm günahlarım için susup, en içten dualarımı ediyorum. Çünkü ben Kerbela kadar hüzün doluyum.. Taif kadar mahçubum her zaman. Medine’nin hasreti ile doluyum. Mekke’nin fethi kadar hüzünlüyüm.. Sen kederlerimi at Allah’ım.

Dua müminin silahıdır buyuruyor yüce peygamber. O halde birbirimizi, en güzel dualarda unutmayalım. Silahımızı kuşanalım. Dua silahsa, sefer müslümanın, zafer ise Allah’ındır.

İnsanın ellerini semaya kaldırıp, Rabbine yalvararak teselli araması ve karşılık bulması gibi kolay bir teselli dururken, tesellisini sigara ve içkide araması ne kadar düşündürücüdür?

Görünen bir yerde sivilce var diye sevgilisinin yanına gitmeye utanan birisi, öldükten sonra bunca günah varken Allah’ın karşısına nasıl çıkarım diye endişelenmedikte mutluluk hissini tatmamış olacaktır.

Bir günah işlemek üzereyken, cebinden çıkardığın kibriti yak ve parmağını ateşin üzerinde tut. Kibrit bitene kadar o küçücük ateşin vereceği acıya dayanıp parmağını çekeceksen, o günahı işlemeye nasıl cesaret edeceksin ki?

Hiçbir şeye güvenme.. Malum odur ki zaman ahir zamandır.. İhlasın ve amellerin yok ise, halin yamandır. Gözünü bağlar dünyanın her türlü ziyneti, ahirette seni kurtaracak tek şey, gerçek bir imandır.

Ayağın birden taşa takıldığında, Allah kahretsin diye yakınmak yerine, çok şükür ki taşa takılan bir ayağım var diyebilmelisin.

Mutlu bir çift ile karşılaştığınızda, Allah bozmasın gibi temennilerde bulunmayınız. Çünkü Allah, kullar istemedikçe, yönlerini tayin etmedikçe güzellikleri bozmaz.

Vatanı, bayrağı ve dini için mücadele edip can verecek nesiller için; sokak köşelerinde veya kahvehanelerde tespih sallayan gençler değil, cami köşelerinde tespih çeken gençler gereklidir.

Ben senin kapında garip bir varlığım. Ne tacım vardır, nede tahtım. Beni kapından mahrum bırakma Yüce Allah’ım. Bir tek sana muhtacım.

Ne kadar aciziz bizler, ne kadar basitiz.. Beş para etmez dünya için, bu kadar gayret ve üstüne yine gayret. Ahiret hayatımız için ise, hiçbir gayretimiz yok hayret.

Yücelerin en yücesi, merhametlilerin en merhametlisi olan Allah’ım. Bizim ruhumuzu daraltma, Darda bırakıpta bizleri aratma. Kalplerimizi karatma. Bizleri yolundan saptırma, Bizleri senden başkasına el açtırma..

Kalbimizde Allah sevgisi, yüzümüzde İslam’ın nuru, aklımızda İlim, söylemlerimizde Resulullah eksik olmasın inşallah.

Ben dualarıma ekledim seni. Sende dualarına ekle beni. Yüce Allah’tan isteyelim birbirimizi. Kesin olacak diye bir şey yok be sevgili.. Olacaksa da en helalinden olsun hani.

Akıp giden nehirlerin sonu, uçsuz bucaksız denizlerdir. Zamanda böyledir. Şayet bu nehre kapılıp gideceksen, gideceğin yer muhtemelen cehennemdir.

İslami sözler yazımızın sonuna geldik, daha fazlası için dini sözler ve cuma mesajları yazılarımıza bakabilirsiniz..

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.