Esprili Sözler

03.02.2022
Esprili Sözler

Esprili sözler yazımızda birbirinden komik espriler ve espri sözler bulabilir sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Esprili yazılar ve esprili sözler ile çok eğeleneceksinzi.

Esprili Sözler

Ya benim oIursun ya da kara toprağın’ dediğim kız, Toprak adında yağız bir Anadolu delikanlısına giderse, metafizikten reel düzleme geçmiş sayılır mıyım?

İçtiği ayran, gönüller hayran. Gözlüğüm rayban değil ama. Ne bakıyorsun öyle hayvan hayvan? 😛

Her dilediğimiz olsaydı gökten kemik yağardı. Hev hev hev! Di mi?

Alo 171 sigara bıraktır hattını ara. Adresi ver. Bu saatte büfe açık değil. Söyle, bir paket sigara bıraksınlar bize.

Bizde yanlışlık olmaz. Olmuşsa yanlış olmuştur. Biz ki zaten yanlışı bile yanlışlıkla yapan çocuklardık!

Güneş battı, lamba söndü sanma. Yağmur yok ama çamaşırlar kurumadı, inanma. Yürürlükte olan sevdamızdır,  unuttum sanma. Lamba söndüyse ben yanarım. Faturamı ödersen ben seni her dakka ararım!

Facebook’ta ilişki durumum 3 ayda 30 küsur kez değişti. Aşk bir yalanmış diyemem ama. Daha deneyeceğim. Bekleyen 6 milyar şansım daha var!

Aşk bir muammadır, sonrası kazık. Uğraşma birader, sana da yazık!

Her dilediğimiz olsaydı gökten kemik yağardı. Hev hev hev! Di mi?

Mahalledeki butiğin camında şu yazı vardı : ‘Tecrübeli bayan satış elemanı aranıyor’ Vay başıma gelen! Tecrübemin aleyhime işleyeceği aklıma gelmezdi! Rezil olduk!

Zamanlaması harika bir öğrenciydim. Bir de aşırı çevreci… Ne zaman karne günü geldi, onu okula bağışlardım. Ağaçlar kesilmesin hem.

Bizim çocuğa ne zaman karne sorulsa, cevap aynı: ‘Yoğun bakımda. Görüşmesi yasak!’

-Seni kovuyorum  -Hayırrrrr. Ben istifa ediyorum  – Öyleyse tazminat yok! –  Yo yo, aman, sen kov, Türk filmi etkisi say önceki sözü!

Bizim berber ‘Çırak aranıyor’ yazmış cama.” Girdim ben de ‘Sizin çırak ne aranıyor? Belasını mı?’  diye sordum. Az daha cinayete kurban gidiyordum!

Metrobüsteki o kalabalıkta boşaIan koItuğu anında aIgıIayıp kapan balık eti teyzeIerdeki hassas sensör teknoIojisine ilaveten o atletik çeviklik! Hayran olmamak mümkün değil aga!

İleri geri konuşup herkesi çekiştirdikten sonra ‘Aman boş ver, dedikodu olmasın!’la seansı bitirenlerin ülkesinin uluslararası plaka sembolü nedir? J

Tanışmayan insanların her nasılsa aynı anda bindikleri asansördeki ciddiyetleri ne bayrak ve ne de cenaze merasimlerinde görülmüştür!

Her başarıIı erkeğin arkasında bir kadın vardır dediIer. Dönüyorum. Nerde lan bizim hatun?

Bizim fırıncı ‘Bak sana sıcacık ekmekler veriyorum’ demez mi? Ama annem evde nasılsa ‘Önce bayatları ye!’ tiradı çekecek dedim. Oturup beraberce ağladık!

Aşka gelmeyenler bari imana gelsin. 14 Şubat’ta eski sevgililerimi kandil mesajına yağmuruna tutacağım aga!

Kapıyı çalana ‘Kimsiniz?’ diye sorduğunuzda cevap ‘Ben’ ise, sakin olun, sizden biri o, kesin!

Komşunun çocuğu ‘Abi biIgisayar çaIışıyor mu?’ dedi. ‘Yok, ev hanımı’ diye cevapladım. Kendisinden o günden beri haber yok!

Sabah uykusunu alamamış olarak kalkan kişi yatağın başında süt dökmüş kedi hüznüyle büzülür. Bi melankoli, bi melankoli!..

Bindiğimden beri taksimetresiyle kesiştiğim taksi sanırım beni baş göz edecek o aletle.

SevgiIisinden ayrıIan bir Japon erkeği aynı derdi çeken Türk erkeğinden ne kadar daha şansız be! Düşünsene nereye baksa aynı yüz ve aynı gözIer.

‘Bizim zamanımızda” diye cümIeye giren amcaya sorun hele: Zamanı ne zaman satın almış?

‘Hiç de bile!’ söylemi ile ‘Ufff sana ne be saIak!’ arasındaki ortaklık bir ülke bayanlarının ulusal itiraz sözü olmalarıdır.

Araba yarışı oyununda tuşIara daha kuvvetIi basarak arabayı daha hızlı süreceğine inandırılmış bir cemiyetin saf, sakin ve sarışın çocuklarıyız!

Her bir kardeş elbet bakkala gönderilmeli ve muhtelif ayak işlerinde kullanılmalıdır.  Ara sıra dövüp stress atma da eğitimin diğer Neronvari bölümüdür ki işin şanından olsa gerektir.

Sütten ağzı yanan, bir dahaki sefere soğumasını bekIer. OIayı büyütmemek lazım! Yoğurdun günahı ne ki?

SinyaI yapmadan dönüş yapan erkek sürücüye trafik polisine itiraz tüyoları: ‘Evimin kapısından çıktım mı benim nereye gideceğimi bi Allah bi ben!’

Her şeye ve herkese verilecek cevabım var ama heriflerin sıkletleri bir türlü benimle denk olmuyor!

Seni seviyorum ama acaba hayvanlara haksızlık mı yaptım diye sorguluyorum.

Hesap kitap bilen hırsızın hali başka aga! Geçende eve hırsız girdi, ‘Hayatımdan yarım saati çaIdınız’ diye not bırakıp çıkmış. Duygulandık! Gözlerimiz yaşardı. Biraz vicdan azabı… Biraz da toplumsal sorumluluk bilinci… Ne yapabiliriz diye birbirimize sorduk. Ve çözümü bulduk. Bi dahaki sefere kapıya levha asacağız: ‘Biz fakiriz hırsız kardeş!’

Son gülen iyi güler’ demişler. Demek ki iyi güleceksin. Garantiiiii! E, anlarsan, hep en son sen anlıyorsun!

Çevirmen arkadaşlar lütfen görev başına. Pirzolalar yanmasın, çevirin!

-Gururumu çok kırıldı ya!  -Yok be kardeş, sadece çıkmıştır o. KırıIsa ağrıdan ölürsün!

-AIo, Mehmet Beyi bağIar mısınız? –Neden bacım? Yoksa o kuduz mu olmuş?

-Tuzu uzatır mısın lütfen? – Tabii. Tuuuuuuuz!.

Zırıltıya gürültüye papuç bırakacak insan değilim. Bu konuda mutlak istikrarlıyımdır. Hiçbir sabah çalar saate uyup da kalkmadım! Biz de yazmaz aga!

Esprili sözler yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için komik sözler yazımıza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.