Duygusal Mesajlar

03.02.2022
Duygusal Mesajlar

Duygusal mesajlar yazımızda aşık olduğunuzu hissettiğiniz duygusal anların mesajlarını, duygusal sözleri ve duygusal mesajları bu yazımızda bulabilirsiniz. Bu yazımızın içeriğinde duygu hissettiğiniz kişilere duygu dolu yazılar ve mesajlar bulunmaktadır.

Duygusal Mesajlar 2022

Eğer bana bakan gözlerin bir şarkı olsaydı; sözlerini Cemal Süreya yazar, bestesini Sezen Aksu yapardı. Şarkıyı söylemek ise sana kalırdı.

Adını duvarlara yazmıyorum diye sakın kızma bana. Ben bırak seni, senin adındaki harfleri bile kimseyle paylaşmak istemiyorum.

Ölümden kaçamaz insan, imkansızdır. Sevdadan kaçmaya hiç çabalama, çünkü sevdalar da ölümler kadar kaçınılmazdır. Eğer bir sona doğru yaklaşıyorsam, o son senin gölgende gelsin bana.

Dokunabilir misin kalbime? Hissedebilir misin nasıl da senin için attığını? Ellerimin titrekliğini alabilir misin ellerine? Cesaretin var mı bunların hepsine? Ben cesaret kelimesinin anlamının seni sevmekle eşdeğer olduğunu öğrendim. Sen de öğren hadi, cesur ol.

Haydi gel yanıma, şu dünyayı beraber paylaşalım. Kavak ağacı benim olsun, bütün ormanlar senin. Çakıl taşı benim olsun, bütün kumsallar senin. Yağmur damlası benin olsun, bütün bulutlar senin. Sevmek benim olsun, sevilmek senin. Ben senin içinde yaşadığım vakit dünyalar zaten benim demektir.

Hasretin bir yana, sensizlik bir yana. Kelimelerin bir yana, sessizliğin bir yana. Şu fani dünya bir yana, senin sonsuzluğun bir yana. Şimdi anlıyor musun seni ne kadar yüksekte tuttuğumu? Düşmemek için sana tutunduğumu?

Gülebilmek için mutlu olmayı beklersen, gülümsemenin nasıl bir şey olduğunu bile unutabilirsin. Önemli olan senin bir tebessümüne sebep olan insanlardır. Sadece o insanlardan biri olmayı istedim; fazlası değil, başkası değil.

Seni bütün renklerde özlüyorum. Denizin mavisinde, ormanın yeşilinde, bulutun beyazında, gecenin zifiri siyahında… Sonradan fark ediyorum, ben aslında senden oluşan bir gökkuşağı olmuşum.

Sevmek mi? Bir ara öyle bir şeyler duymuştum. Özlemek mi? Bunun hakkında şiirler okumuştum. Gülmek mi? Ben sadece gözyaşına teslim olmuştum. Aşk mı? Senin hayalini aciz yüreğime koymuştum.

Şu kelimeler mi yeter seni tarif etmeye? Ya şu kokulara ne demeli? Gül, papatya, begonvil… Hepsi senin ellerinle yaşam bulmuş gibi… Bense senin ellerinden ölümü bulmaya doğru gidiyorum.

Günahları yazan meleğin solda olduğu söylenir. Kalbim ise fazlasıyla solda! En büyük günahımın sen olduğunu anladığımda, aşkından vazgeçmek yerine günahımın bedeline razı oldum.

Eğer seni seviyorsam, seninle yaşlanmayı kabul ediyorum demektir. Ömrüm ne kadar yazılmışsa artık, senin kaderine ortak oluyorum demektir.

Şu yağmur damlasının taşıdığı anlamı bilmeyen, bunun hakkında düşünemeyen insana gerçek aşkı anlatamazsın. En küçük detaylarda gizlenen güzellikler göremeyen gözlere asla bakmamalısın.

Özlemek, ne kadar kısa bir kelime değil mi? Söylemesi kolay, yazması daha kolay. Peki yaşaması? En zoru özlemeyi yaşamaktır, ne yaşadığını bile anlamadan.

Duygusal mesajlar yazımızın sonuna geldik. Duygu dolu yazılar ve mesajlar için duygusal sözler ve romantik sözler yazımıza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.