Dostluk Mesajları

03.02.2022
Dostluk Mesajları

Dostluk mesajları yazımızda sevdiğiniz arkadaşınıza dostluk mesajları, arkadaş yazıları, kanka sözleri ve dost olduğunuz arkadaşınıza mesaj atabilirsiniz. Ayrıca samimi olduğunuz arkadaşlarınızı(dostunuzu) hatırlamanız ona ne kadar değer verdiğiniz anlamını taşır. Dostluk üzerine söylenmiş en güzel sözler yazımızı da sevebilirsiniz.

Dostluk Mesajları

İnsanın gerçek bir dostu olmalı. Kendisinden çok seni düşünmeli, hatalarını yüzüne karşı söyleyebilmeli fakat haklıysam beni sonuna kadar savunabilmeli, ben düşmeyeyim diye kendisi düşmeyi göze alabilmeli. Böyle dostlukların kalmadığı gerçeğiyle baş başa kaldık.

Yanaklara mendil olabilecek omuzlara sahip bir dostun varsa, gerisini hiç düşünmesen de olur.

İnsan bazen kırılır, olmayan dostlarına karşı. Güvenebileceğin bir sırdaşın yoksa hayat çekilmesi gereken bir çileye dönüşebilir.

En sıkıntılı günlerimi yaşarken tek başıma kahkaha atabildiğim fark ettim. O günden bu yana bir şey değişmedi. Hiç kimseye ihtiyacım olmadığını anladım, ben aslında kendimin dostuyum.

En derin yaraları açan en yakınındaki dostlarındır. Düşmanların senin hakkında bilgi toplamaya uğraşırken, dostların seni senden daha iyi tanımaktadır. Bu yüzden insanın kendisine gizli tuttuğu yanları olmalıdır.

Yakın arkadaş ne demekti? Arkadaşın ne anlama geldiğini bile unutturdular. Hatta hafızamızdan sildiler. Mutsuz olmamızdan kendilerine bir mutluluk çıkardılar. Dostluk ne demekti? Öğrenemedik.

Bir insana ‘dost diyebilmek’ ve onu ‘dost diye bilmek’ farklı şeylerdir. Dost diye bildiklerimizin daha fazla olmasından mı yakınalım? Yoksa dostumuz olmadığından mı?

Biri size ‘siz kaç kardeşsiniz’ diye sorduğu zaman kardeşiniz olarak sayabileceğiniz dostlarınız var mı? Bütün mesele budur işte.

İnsanın gerçek dostu fazla olmaz, çünkü dostluk yanında fedakarlığı gerektirir. Bazı insan bu uğurda sizi feda ederler, dostluklarını değil.

Yükü dostluk olanın beli bükülebilir, ama gönlündeki kuvvet bitmez. Yükü para ve çıkar olanın belinde omurgası dahi bulunmaz, gönlüne aldığı sadece yalandır.

Aslında dostunu kaybetmek diye bir şey yoktur, kimin gerçek bir dost olduğunu öğrenmek vardır. Dostluğu çıkarı kadar büyük olanın, yokluğu daha büyük bir kazançtır.

Dost dediklerimizin arkamızdan vurmasına fazla alışmışız, artık düşmanlarımızdan bile böyle bir şey beklemiyoruz.

Dost dediğin insan iki türlü olur: Birisi sen ağlarken yanına gelerek gözyaşına ortak olur, diğeri sen ağlarken yanına gelip gözyaşına engel olur. Bu iki tür dosta sahip olanların sırtı yere gelmez.

Bazen en büyük yaraların oluşmasına gökten yağmur misali yağan ihanetler neden olur. Ancak gökkuşağının en güzeli, yağmurun en şiddetlisinden sonra belirir.

İnsan her şeye canını sıkmamalı, en ufak bir sorunla karşılaşıldığında hemen yılmamalı. Ne sıkıntılar kalıcı, ne de bu ömür.

İnsanlar çoğu zaman birer kitap gibidir; içinde yazılı olanları okuyabilmeniz için kapağını açmanız gerekir. Kapağının şıklığına aldanırsanız, o insanın içinde hiçbir olmadığını görürsünüz.

Dünün, bugün ve yarının adamı olmaya çalışma! Gerçeğin adamı olmaya çabala! Dün değiştirilemez, bugün ancak yaşanır, yarın ise bilinmez. Ancak gerçek, mekan ve zaman içinde sadece birdir.

Birine bakarsan ayıp bulmak için bakarsan, mutlaka o ayıbı bulursun. Birine güzellik bulmak için bakarsan, mutlaka o güzelliğin bin katını bulursun. Ayıbı ört, güzelliği yaşa.

İnsanın içindeki sonsuz hırs bütün güzellikleri çirkin bir şekilde gösterebilir. Dostunuzu seçerken hırsınıza yenik düşerseniz, dost dediğiniz aslında sizin çirkinliğiniz olabilir.

Güneşi üfleyerek söndüremezsin, denizi içerek bitiremezsin. Dostluk da böyle değil midir? En ufak bir hata yüzünden yaşanan her şeyi silemezsin.

Dost edinirken şuna dikkat etmek gerek; dostun senin için başka birinden vazgeçiyorsa, mutlaka bir gün senden de başkası için vazgeçecektir.

Bizim en büyük sorunumuz; dost dediğimiz kişilerle tanışalı henüz birkaç gün olmuşken, onlara sonsuz bir güven duymamızdır. Sonsuz güven, sonsuz sıkıntıya gebedir.

Dost acı söyler, fakat bu yaparken senin canını yakmayacak biçimde tatlı bir dille söyler. Eğer canınızın yandığını hissediyorsanız dostluğunuzdan şüphe etmeniz gerekir.

Dostluk sözleri ve dostluk yazıları yazımızın sonuna geldik. Arkadaşlık ile ilgili dostluk sözleri, kardeşlik sözleri ve arkadaşlık sözleri yazılarımızı okumanızı öneririz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.