Damar Sözler

03.02.2022
Damar Sözler

Damar sözler yazımızda facebookta paylaşabileceğiniz damar sözler, sevgiliye gönderebileceğiniz damar mesajlar ve anlamlı damar yazılar bulabilirsiniz. 

Damar Sözler

Duydum ki her şeyin elbet bir sonu varmış, ölüm gelirmiş insana kurtuluş olmazmış. Varsın gelsin ölüm, götürsün beni uzaklara. Son nefesini vermeden önce göreceksem güzel gözlerini son defa, razıyım ben sonuma.

Ayrılıklar acıtır yüreğimi, hasretin dağlar kalbimi. Kokunu alamadığım günlere ediyorum isyan, çiçeklerde aradığım kokunu bulamıyorum ya şimdi bu dünya hep yalan. Hadi uzatma artık kırgınlığını, koş gel bana sarıl boynuma sevgili.

Aşkımı kim bilebilir senden başka? Kim anlayabilir yaşadığım acıyı senden başka? Madem biliyorsun bunların hepsini, neden uzatıyorsun hasretini? Haydi affet beni sevgili, yaşanacak güzel günler bekliyor bizi.

Fotoğraflarını alıyorum elime, yüzünü okşar gibi seviyorum resimleri. Senden ayrı kaldığım her gün acı veriyor bana, fotoğraflarını uyumadan önce koyuyorum başımın altına. Gülüm, dön gel artık bitsin bu acı.

Neden bu kadar acı veriyor seni sevmek, neden bu kadar zor sana dokunabilmek, uzaklaşıyorsun benden giderek, ben seni unutmam unutamam gülüm, seni sevmeye devam edecek bu yürek.

Çıldırasıya seviyorum seni, ömrümün biteceğini ve azrailin geleceğini bilsem yine sevmeye devam ederim kalbini. Senin aşkın tutuyor beni hayatta, nefes alabiliyorsam nefesim olduğun içindir soluduğum havada. Vazgeçmeyecek senden yüreğim, kuruyup solsa da.

Yıldızlar vardır gecenin ışığı olabilmek için, insanlar vardır yıldızların altında parlayabilmek için. Çiçekler vardır asla solmamak için, sevgililer vardır solmayacak çiçekleri koklayabilmek için. En güzel dünyamsın sen benim sevgilim, yaşayacak başka bir yerim yoktur benim.

Kaldırdım bak kadehimi, senin şerefine denk geliyorsa tabi. İçiyorum geceler boyu hasretinden, sarhoş olamıyorum ki ben. Elimde duruyor hep resmin, bakıyorum iç çekerek sana. Sarhoş olamıyorsam, senin gerçekliğin bana ağır geldiği içindir.

Benden gittiğin gün söylemiştin ya bana “Allah’a emanet” diye. Hiç düşündün mü bunu söylerken, benim Allah’tan başka kimim var ki? Gidişin ağır geldi yüreğime belki, ancak unutma sakın sen gittiğin gün bittin Allah için!

Keşke seni seviyorum diyen sözlerine kanmasaydım. Şimdi daha iyi anlıyorum; her seni seviyorum diye aldanmayacaksın, bazıları için bu sözler dudak tiryakiliği gibidir. Eğer akıyorsa yaşlar gözünden, kan çanağı oluyor gözbebeklerin, inanabilirim sevgine.

Şimdi benden gidiyorsun; merak ediyorum kazandığın şeylere değecek mi gidişin? Benimle olduğun gibi olabilecek misin başkalarıyla? Sen riskini aldın başka bir hayat bulabilmek için, ben ise hala bekliyorum seni mutlu olabilmek için.

Yormak istemedim ben seni, kendimi yormak istemediğim gibi. Çabalamıştım kalmak için. Anlıyorum ki kalmak için çabalamak yetmiyor, yürek istese de kalmayı akıl sana karşı geliyor. Yüreğim yaralı, aklım karmaşık. Kaos ortamıdır şimdi bu yalnızlık.

Gözlerimden yaşlar akar durur, bir bakmışım gibi akarsular gibi engin olmuş. Yollarına gül döksem var mıdır faydası bilinmez, gerçi sen gül dökeni değil para saçanı seversin bu da su götürmez bir gerçek.

Bugünün can yakanları dünün can olanlarıdır hep.

Ağlarım hatıra geldikçe gülüştüklerimiz demiş ya şair; ben de gözlerine bɑktıkçɑ ɑğladığım o anları özledim.

Bugün yokluğunu kabullenmişsen yarında gelmeyeceğini bilebilirsin.

Kişinin bazen aşkta canı çıkar da sesi hiç çıkmaz.

Bir damla sevda ümidiyle aldatılabilmiş yüreğim; hiç içki içmem ama bu durumda ayık da sayılmaz hayallerim.

Paranın mühim değil diyenlerin en mühim gördükleri hep çok paralıydı!

Derinlerden akan ırmaklar gibiyim. Herkes göremez. Ve çoğu kişi göremediğini bilemez. Bilmediğini zaten anlayamaz. Aslında kahkahalarım pek çoktur. Bir o kadar da üzüntü, hayal kırıklığı… Hepsini mavi bir bulutun ardına saklarım. Yüzümde maskeler… Her şey iyidir ve her şey yolunda, derim. Yine bana kalır yorgunluğum, suskunluğum, sessizliğim, kırgınlığım, dargınlığım, kırılmışlığım. Dedim ya derinden akan ırmaklar gibiyim. Kronik bir intihar hikâyesidir benim sevgim!

Kimseler benle oyun oynamıyor diye şikâyet edip feryat eden çocuk, hele büyü de bak kimler ne oyunlar oynayacak senle!

Nereye başvursam ikametgâhımı istiyorlar. Bana sevgilimin yürek röntgeni lazım.

Bazılarının içi paramparça olsa da dışı sakin ve sessizdir; anla ki karşında hakiki bir âşık var!

Ne kɑdɑr unuttum desem ve buna inansam sahiden, onu görünce yine her şey yɑlɑn oluveriyor.

Suskunluğumdan, üzüntümden ve günahlarımdan ben sorumlu değilim; bütün faturayı beni gülerken ağlatıp yaşarken öldürenlere kesin, lütfen!

Karanlık gecelerime belki bir ışık olur diye resmini uyurken bile elimde tutuyorum.

Kadir kıymet bilmezsin sen, sevgin de işte bu kadar; benden sana elveda artık melek yüzlü sahtekâr!

Kalbim seni istiyor, çaresiz kaldım; elimden gelmiyor hiç, seni nasıl söküp atayım?

Aşk, rengini kandan alır diyorsan şah damarımı keseyim, illa hepsi olacak diyorsan, sorun yok, ben seni ölünce de severim!

Onursuz olacaksa aşk, başrol oyuncusu bile olmam; yalnız ve garip bir figüran olmak da yeter bana, onurluca sevip sevildiğim yerde.

Hatırı yoksa bunca yaşanmışlığın, namı namert olsun geri kalanın.

Gözlerinin ilhamıdır beni söyletip yazdıran. Şiirsin artık bende sen. Sevda bahsinde hep bu ozanını an.

İnsafı olmayıp aklı olan kişi yaralara merhem değil, hep tuz olur ki yangın olsun!

Bana âşık olduğu adamı anlattı uzun uzun, ben de sevdiğim kızın ruhunu dinledim derin derin.

Varlığınla başlayan her günümün yokluğunla bitiyor olmasına alışamam. Aklımda olduğum kadar yanımda olsan hiç sensiz kalmam!

Kişinin gözü kapıdaysa kaldıkça daralır içi; öyle ya, gitse kırarım endişesi ve kalsa rahat değilim düşüncesi!..

İnsanlar yatarken çıkarır bütün maskelerini, çünkü göremez artık kimseler ruhundan yüze akan gözyaşlarını.

Şimdi sensizlikte sessiz ve gölgesiz bir sokak lambasıyım, kısık ışıkla boş kaldırım bekler gibi!

İçimde kopardığın kıyameti bir bilebilseydin mahşer gününü beklemezdin.

Gittin ya artık takvimler yitik, mevsimler rehindir. Her şeyi birlikte götüren sevgindir.

İnsan olur ya, ‘Her zaman yanındayım’ diyenlerden ülke kursa dünyaya bile kafa tutardı.

Damar sözler yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için ayrılık sözleri yazımıza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.