Cuma Günü Sözleri

Cuma Günü Sözleri

Cuma günü sözleri yazımızda Cuma günleri eşe dosta gönderebileceğiniz Cuma günü sözleri bulabilir ve mübarek Cuma gününü kutlayabilirsiniz.

Cuma Günü Sözleri

Ey insanoğlu! Nasıl yaşadıysan öyle öleceksin. Nasıl sevdiysen öyle sevileceksin. Nefes aldığın her bir saniyenin kıymetini bildiğin sürece, bu mübarek Cuma günlerinde imanınla yükseleceksin.

Bazı insanlar cennete özlem duyar. Bu insanlar da vardır ki, cennet onları özlemle bekler. Cennetin özlemle beklediği insanlardan olmak duasıyla… Cumanız mübarek olsun.

Cennetin kokusu gül yüzüne, kuşların şakımaları diline, meleklerin nuru gözlerine, Allah aşkı kalbine, bu güzel Cuma gününün bereketi üzerine olsun.

Gönüller sevdayla, kalpler imanla, kaderler güzel yazıyla olsun. Allah’ın adaleti ve sevgisi üzerinize daim olsun. Cuma günlerinin hayrında gününüz neşe dolsun.

Çiçeğin kendisi gül olsa da kurumaya mahkumdur, ancak yürekteki sevgi kurumaz. Yağmur sel götürse de durur, ancak kalpteki fırtına durmaz. Dün yaşanan belki unutulur, ancak sevilen mümin unutulmaz. Cumanızın hayır olmasını dilerim.

Gökten yağan yağmuru yeryüzü kabul eder. Toprağa ekilen fidan yeşerir. Fani dünyaya geleni kader kabul eder. Yaşama ekilen insan yücelir. Günaha ekilen insan alçalır. Bu Cuma gününde bereketin üzerine bir yağmur edasıyla yağması dileğiyle…

Güneşin insana verdiği sıcaklığı, iman sahibi insan güzel ahlakıyla başka insanlara verebilir. Yüreği tertemiz olan müminlerin duası Allah tarafından ödüllendirilir. Cuma gününüzün cennette geçen bir gün gibi olmasını dilerim.

Allah’ım! Şu mübarek Cuma gününde bizi gaflete düşenlerden eyleme! Bize dünyada güzellikleri göster, bizi dünyadaki şerden ve kötülükten koru! Bu Cuma gününde yine ve yalnız sana sığınırız.

Sevgi ne mekanla ne de zamanla sınırlıdır. Gönüller Allah’a, eller duaya açıldığında kalplerde belirenler sevilenlerdir. Bu Cuma gününde kalplerde ve dualarda yaşamanızı dilerim.

Allah’ım! Bizleri “Cuma günleri günah işlenmeden geçilirse, diğer günler sevabın habercisidir.” diyen iradeli kullarından eyle!

Mübarek Cuma günlerinde dilimizdeki dualar ellerimizden açılan kapıyla göğe yükselsin. İşlenen bütün günahlar, Yüce Yaradan tarafından affedilsin. Cuma gününüzün bereketi daim olsun.

Mekke semalarından Allah’ın nuruyla, Hira’dan bütün müminleri selamlayan güzel peygamberin tutkusuyla, İslam’ın güzel ahlakı ve şefaatiyle, mübarek Cuma gününün getireceği güzellikler üzerinize olsun.

Bu kutsal Cuma gününde; alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber’in gül kokusu gönlünüzde, insanlığa ışık tutan Kuran’ın ilmi bilgeliğinizde, Allah’ın adaleti üzerinizde olsun.

Geçmişe dönük pişmanlıklar bir tespih gibidir; her çekilişinde aslında iç çekilir. Allah nezdinde bağışlanmayacak günah yoktur. Geçmişinizi değiştiremezsiniz fakat geleceğinizin anahtarı imanınızdadır. Cuma günlerinde imanınızın çoğalması dileğiyle…

İmanın kudretinin hakim olduğu yerde, hangi kapı kapalı kalabilir? Müminlerin yüreği sevgi dolu olduğu müddetçe, hangi gönül tutsak olabilir? Cuma gününün değeri anlaşıldığı sürece, hangi kader eksik yazılabilir? Cuma’nız mübarek olsun.

Allah’ım! Bizleri cehennem azabından koru. Bizleri kaldıramayacağımız yüklerin altında bırakma. Biz yalnız sana salavat ve selam ederiz. Biz yalnız sana teslim oluruz. Bu mübarek Cuma gününde semaya kalkan ellerin hiç inmemesini dilerim.

Cuma günü sözleri yazımızın sonuna geldik, daha fazlası için cuma mesajları, dini sözler ve islami sözler yazılarımızda dikkatinizi çekebilir.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.