Çiçeklere Yazılan Notlar

03.02.2022
Çiçeklere Yazılan Notlar

Çiçeklere yazılan notlar yazımızda sevgilinize veya sevdiğiniz birisine çiçeklere yazılan notlar, sözler ve çiçeklere yazılan yazıları bu yazımızda bulabilirsiniz. Bir hediye aldığınız da sadece o hediyeyi vermek sizi romantik veya düşünün biri yerine koymaz hediyeyi daha fazla anlamlandırmak için o hediyeye güzel bir söz yazmanız gerekmektedir.

Çiçeklere Yazılan Notlar

Bugüne kadar seninle birlikte rengarenk günlerin içinde yer aldık. Gökkuşağını simgeleyen bu çiçekler güzel yüzündeki tebessümün sebebi olsun. Seni çok seviyorum.

Bir çiçek dünyaya güzel bakmalıdır. Bir çiçek yaşama masumiyet katmalıdır. Bir çiçek aşka şiir olmalıdır. Bütün çiçeklerin birleşip sevdiğim kadının bir yansımasını ortaya çıkarması dileğimle.

‘Sonsuza kadar yaşayalım mı?’ diye sormuştun bana. Sana gül bahçesi vaat etmedim, fakat gönlümün sonsuzluğunda gizli bahçeler biriktirdim. Güneşin, yağmurun değdiği her yerde nefes almaya devam edeceğiz.

Doğanın bütün mucizelerini toplasam senin güzelliğinin yanında bir anlam ifade etmeyecekti. Bende mucizelerin yerine bu çiçekleri topladım. Güzelliğinin sembolü olabileceklerini düşünüyorum.

Hayat kısaydı, kuşlar uçuyordu. Senin gözlerine baktığımda hayat uzadı, kuşlar güneşten kanatlarıyla ışık saçtı. Doğum gününde bu çiçekleri layık görüyorum sana, çiçekler kadar saf bir doğaya sahip olduğun için.

Ruhumun derinliklerine işleyen cennet gözlüm… İyi ki varsın, iyi ki benimlesin. Seninle geçen her bir gün için Allah’a şükrediyorum. Cennet çiçeklerini cennet gözlerine armağan ediyorum.

İnsan sevebildikçe büyürmüş. Seni sevmekten başka bir büyüklüğüm yok bu hayatta. Seninle birlikte ya sonsuza, ya da sonsuzluğa… Başka bir ihtimali düşünmek bile günah olur. Bu çiçekler kadar şen kalmanı istiyorum.

Seneler geçti, ancak biz geçmedik birbirimizden. İlk günkü heyecanımla bakıyorum gözlerinin içine. İlk günkü gibi sarılıyorum sesine. İçine çektiğim kokuyu çiçeklere verdim, her bir yaprağında sen olasın diye.

Çiçeklere Yazılan Sözler

Çiçeklere yazılan sözler yazımızda düşündüğünüz ve önemsediğiniz birine aldığınız bir çiçeğe aşağıdaki çiçeklere yazılan sözler yazımızdan bir tane seçip yazabilirsiniz.

Bu şehir sen varken kalabalık, sen yokken yapayalnız kalıyor. Yüreğim mi? Yüreğim sadece seninle nefes alıyor. Sensizliğin bana getirdiği sadece derin bir hüzün. Beni affeder misin? Tekrar ellerinle kalbime değer misin? Çiçekleri çok seversin, şimdi utangaç bir çiçek gibiyim.

Seni şiirlerde aramak nedir misin? Her bir kelimenin işaret edebileceği bütün anlamları yoklamaktır. Şairin ne dediğini kavrayabilmek için şiiri bozup baştan yazmaktır. Sözcüklerle sözleşip, gerekli harfleri bir türlü bulamamaktır. Gül kokulum, papatya bakışlım; ben senin cümlelerinde yer almak istiyorum.

Aynı kitabın içindeki iki farklı karakter gibiyiz. Kitabın bir yerinde mutlaka tekrardan karşılaşacağız. O gün gelene kadar yaprakların arasında saklanan bir gül gibi bekleyeceğim seni. Bana döndüğün günü ‘gül bayramı’ ilan edeceğim.

Seni sevmekten hiç usanmadığımı bilirsin. Usanacağım tek dert sensizlik olur bir tanem. Bu derdin dermanını da istemem, ben yalnız seninle bir ömür beraber yaşlanmak isterim. Yıldönümümüzde bu çiçeklerin kokusu güzelliğine güzellik katsın, iyi ki benimlesin cennetim.

Sevgili anneciğim; beni bu günlere getirirken yaptığın her şey için sana müteşekkirim. Senin gül kokuna eşlik etsinler diye bu çiçekleri sana sunuyorum. Sen olmadan geçecek bir ömrü dahi düşünemiyorum.

Sevgili kızım; bugün bir yaşını daha dolduruyorsun. Önünde yaşanacak bir hayat, sevilecek insanlar ve yapılacak doğrular var. Her şeyin en iyisini hak eden biricik kızım, doğum gününde bu çiçekler kadar mutlu olmanı istiyorum.

Eşsiz güzellikler arıyorsan eğer, dönüp kendi yüreğine bakman yeterli olacaktır. Eşsiz başarılar arıyorsan eğer, dönüp kendi hırsına güvenmen doğru olacaktır. Bu özel gününü kutlarken, hayatının geri kalan döneminde bütün mutlulukların seninle olmasını diliyorum.

Hayatımda görüp görebileceğim en muhteşem kadın; bugün sahip olduğun küçük meleği, yarın büyütebilmek için bütün ömrünü adayacaksın. Sakın bu konuda telaşa düşme, sen bir insanı yetiştirmesi için güvenilebilecek en doğru kadınsın.

Karşına çıkabilecek her zorluğun üstesinden gelebilecek dirence ve azme sahip olduğunu biliyorum. Yeni işinde başarının ve mutluluğun birlikte gelmesini temenni ediyorum.

Çiçeklere yazılan notlar ve sözler yazımızın sonuna geldik. Hediyeyi aldığınız kişiye onu çok daha fazla sevdiğinizi hissettirmek için sevgiliye uzun mesajlar, sevgiliye hitaplar ve sevgiliye sözler yazılarımızı okuyup sevdiğiniz kişiye bir söz ve yazı mesajı atabilirsiniz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.