Başsağlığı Mesajları

03.02.2022
Başsağlığı Mesajları

Başsağlığı mesajları yazımızda vefat eden bir kişinin akrabasına yakın dostuna gönderebileceğiniz başsağlığı mesajları, yazıları ve sözlerini bulabilirsiniz. Bu zor gününde yakınlarının yanlarında olduğunu hissettirmek için başsağlığı yazıları ve sözleri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Başsağlığı Mesajları

Allah merhumun günahlarını af eylesin, sevapları onu cennetin kapısında var etsin. Allah bizlere güç, sabır ve metanet versin. Başımız sağolsun.

Bu dünyada kalınmıyor fani, Allah güzel ölüm nasip etsin bu bize kafi, mekanımız cennet olsun baki… Sevdiğimiz gönlü güzel bir insanı kaybetmenin büyük acısıyla başımız sağolsun…

Yaşamın hatırlamak istemediğimiz gerçeği olan ölüm bir anda gelir ve bir anda götürür canı. Merhumun ruhuna dua ederek son görevimizi yerine getiriyoruz. Allah sabır versin.

Topraktan gelmiştik, yine toprağa döneceğiz. Bu ömrün hesabını mahşerde vereceğiz. Büyük acınızı gönülden paylaşıyor, dualarımı eksik etmiyoruz. Allah sizlere dayanma gücü nasip eylesin.

Her ölüm erkendir, hem ölüm anidir… Merhum kardeşimize Allah’tan rahmet, arkasında bıraktığı gözü yaşlı ailesine sabırlar diliyoruz.

Biz iyi gün dostları değil kara günlerde yanınızda olan kardeşleriniziz. Acınızı yürekten paylaşıyor, merhum dostumuza Allah’tan sonsuz rahmet diliyoruz.

Hiç ummadığımız anda göçeceğiz bu diyardan. Allah’ın sevgili kulları olalım ki, verecek hesabımız olsun en baştan. Vefat eden kadim dostumuzun üzerinde Allah’ın takdiri daim olsun.

Peygamberimizin buyurduğu gibi ölüm bir köprüye benzer, dostu dosta kavuşturur. Sevgili kardeşimize Allah’tan rahmet, siz acılı ailesine sabırlar diliyoruz.

Bu dünyadaki imtihanı sona eren merhum kardeşimiz için ellerimizi semaya kaldırarak dua ediyoruz. Acınızı bütün kalbimizle paylaşıyoruz.

Ebediyet alemlerine doğru yolculuğa çıkan dostumuzun üzerinde Allah’ın takdiri daim olsun. Acı kaybımızı yüreğimizde taşımaktayız.

Cennetin kapılarındaki sürgüler çözülsün sonsuza dek, toprak altına giren güzel kardeşimiz Allah’ın izniyle şad olsun ilelebet. Kaybımızdan dolayı duyduğumuz derin üzüntüyü sizlerle paylaşıyoruz. Başımız sağolsun.

İslam inancında ölüm bir son değil başlangıçtır. Dünyadan göçen kardeşimizin ruhunun cennete kabul edilmesi için dua ediyoruz.

Yaşamı boyunca doğruluktan şaşmayan, yaptığı iyiliklerle birçok insanın hayır duasını alan, şehrimize adını altın harflerle yazdıran bu güzel insanı kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Siz ailesine Allah’tan metanet diliyoruz.

Son nefesini verip hayata gözlerini yuman sevgili arkadaşımızın kaybıyla sarsıldık. Bu erken gelen ölümün şaşkınlığı içinde olsak da, takdir yüce Allah’ındır. Sizlere büyük sabırlar diliyoruz.

Allah sevdiği kulunu yanında görmek istermiş… Hakkın rahmetine kavuşan kardeşimize rahmet, siz değerli dostlarımıza metin olma gücü diliyoruz.

Hayata elveda diyip sonsuzluğa merhaba diyen merhumenin anısının önünde saygıyla eğiliyoruz. Allah onun yerini cennet eylesin. Allah onun ruhunu baki kılsın. Başımız sağolsun.

Ahiret konaklarının ilki kabirdir. Merhumun ruhunun şad olmasını için dua ediyor, siz değerli arkadaşlarımıza başsağlığı diliyoruz.

Yardımsever kişiliğiyle tanınan saygıdeğer merhumun anısı yüreğimizde yaşamaya devam edecek. Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Yüce Allah bizleri hayır ve şerle denemek adına bu dünyaya bir imtihan amacıyla göndermiştir. Kaybettiğimiz saygıdeğer merhumenin dünya imtihanı bitmiş, ahret imtihanı başlamıştır. Mekanının cennete, ruhunun sonsuzluğa ulaşması adına dualarımızı Allah’a ulaştırmaktayız.

Allah ölüm için ‘insanın öteden beri kaçtığı şeydir’ diye buyurmuştur. Kaybettiğimiz merhumun hatıralarını kalbimizde taşırken, kendisine rahmet ailesine metanet diliyoruz.

Kendisi bu dünyada yaptığı güzel işlerle hatırlanacak olan merhumenin anısı önünde bütün saygımızla eğiliyoruz. Ruhunun cennete kabul buyrulmasını adına Allah’a dua ediyoruz.

Ani vefatı ile bizleri ve kederli ailesine yasa boğan arkadaşımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Kendisi güzel ahlakı ve örnek edebiyle hatırlanacaktır.

Azrail dikilecek karşımıza hiç ummadığımız bir anda, imanımızı güçlü tutalım dua edelim Allah’a. Kaybınızın acısını yüreğimizde paylaşıyor, merhumun ruhunun şad olması için dualarımızı Yaradan’a ulaştırıyoruz.

Vefat haberini aldığımız andan itibaren içimizi derin bir keder kapladı. Allah’ın rahmeti muhterimin ruhunun üzerine olsun.

Başsağlığı mesajları yazımızın sonuna geldik. Geçmiş olsun mesajları yazımıza göz atmak ister misiniz?

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.