Anneye Doğum Günü Mesajları

Anneye Doğum Günü Mesajları

Anneye doğum günü mesajları yazımızda dünyanın en değerli varlıkları olan annelere doğum günü mesajları bulabilirsiniz. Anneme doğum günü mesajları arıyorum diyorsanız tam yerindesiniz. Anneniz sizi 9 ay karnında taşıdığını hiç bir zaman unutmayın ve onun en kıymetlisi olarak annenizin doğum günüde ona değer verdiğinizi hatırlatmak için anneye doğum günü mesajları yazımızdan bir mesaj atın.

Anneye Doğum Günü Mesajları

Beni bugünlere bütün zorluklara göğüs gererek getiren, benden bir an olsun bile vazgeçmeyen, kendinden çok evladını düşünen yalnız sensin anneciğim. Seni çok seviyorum, yeni yaşında sana sağlık ve huzur diliyorum.

Sen benim annemsin ya, kendimi dünyadaki en şanslı evlat olarak görüyorum. Beni bütün kötülüklerden uzak tuttun, gözyaşımı sildin yerine umut koydun. Şimdi ben bugünümde kendime iyi bir hayat kurdum, bunların hepsi senin eserin annem. İyi ki doğdun, iyi benimlesin.

Attığın bütün adımları beni düşünerek attın, kendinden önce beni doyurarak ömrünü bana adadın. Senin evladın olarak sana layık olmaya çalıştım, ömrümün sonuna kadar bunu başarmak için çabalayacağım. Canım annem, doğum günün sana en mutlu anlarla güzel yüreğine dolsun.

Bazen düşünürüm, acaba senin istediğin gibi biri olabildim mi diyerek. Ben büyüten, yarınlara hazırlayan sendin anneciğim. Hayatını bana verdin, hayatım senin istediğin güzelliklerle dolsun. Yeni yaşında mutluluk senin huzurun olsun.

Bu yaşamda eşi benzeri olmayan bir güzellik varsa, o senin yüreğindedir ancak anneciğim. Hayatın bundan sonrası gözlerinin gülüşü kadar şen geçsin. İyi ki benim annemsin, iyi ki varsın güzeller güzeli biriciğim.

Hayatımın anlamı anneciğim, yaşadığım en güzel günleri sana borçluyum. Sen hazırladın beni bu hayata, senin sayende tutunabildim bütün ömrüme, bütün yaşamıma. Güzel olan her şey senin adındır şimdi, yeni yaşında senin yanında olduğum gibi. İyi ki doğdun.

“Anne olunca anlayacaksın beni” diyordun bana sürekli. Şimdi ben de bir anneyim ve en iyi ben anlıyorum seni. Nasıl büyütüp hazırladıysan yaşama beni, ben de hazırlıyorum evladımı senin gibi. İyi ki benimsin anneciğim, doğum günün kutlu olsun.

Bana okuduğum en güzel romanın hangisi olduğunu soruyorlar. Cevap veriyorum: Okuduğum en güzel roman annemdir. Çünkü o romanı hiç bitiremedim, bitmeyen bir gündüz gibi ışığın sürekli üzerimde anneciğim. İyi ki doğdun canım annem.

Cennet senin ayaklarının altındaymış, bunu rüyalarımda görüyorum. Güzel ellerini öpüyorum, kokluyorum. Senin varlığın bana güç veriyor, senin sayende nefesime nefes katıyorum. Yeni yaşında sağlık ve mutluluk senin olsun annem.

Fedakarlık hakkında bir sürü söz yazılıp çiziliyor, inan ki hepsi boş… Çünkü senin varlığın fedakarlığı anlatmaya yetiyor. Ömrüm sana feda olsun annem, yeter ki sen hep gül hep mutlu ol. İyi ki doğdun bir tanem.

Beni bu hayatta karşılıksız seven bir tek sen oldun annem. Büyüdüm ve kirlendi dünya, senin güzelliğin olmasa ne yapardım bunca kir arasında? Sen benim bembeyaz meleğimsin, güzellikler yüreğinden eksilmesin. İyi ki doğdun anneciğim.

Sen olmasan ben ne yapardım? Nasıl tutunabilirdim bu zorlu hayata? Her düştüğümde bin bir türlü zorluğa, aklımda ve kalbimde yalnız senin resmin belirir annem. İyi ki doğmuşsun, iyi ki beni doğurmuşsun. Seni çok seviyorum.

Meğerse dilimden dökülen bütün güzel kelimeler seni anlatıyormuş. Saf sevginin karşılığısın annem. Seni dünyalardan çok, evrenin sonsuzluğu kadar seviyorum. Yeni yaşında sana sonsuzluk diliyorum.

Beni uyuturken söylemiş olduğun ninniler hala kulağımda, bana verdiğin öğütler hala aklımda, saçlarını okşadığın ellerinin kokusu hala burnumda anneciğim. Sana layık bir evlat olabilmek için attığım her adımda seni düşünüyorum. İyi ki varsın, nice güzel senelere annem.

Anne babadan erkek evlada doğum günü mesajları için ilgili yazımıza bakabilirsiniz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.