Anlamlı Yazılar

03.02.2022
Anlamlı Yazılar

Anlamlı yazılar konumuzda birbirinden anlamlı yazılar bulabilir ve bu yazıları facebook gibi sosyal medyalarda paylaşabilirsiniz.

Anlamlı Yazılar

Gururunuzla yaşayın ve gururunuzla ölün! Hayatta gururu geriye bıraktığınız zaman hiçbir şey kalmaz! Gururunuz en büyük mirasınızdır.

Hayat bir oyundur, ilk olarak stratejinizi belirlemeniz gerekir. Hedeflerinize adım adım yaklaşın, hedefinizi ürkütmeyin. Sonuca ulaştığınız zaman sevinmeyin, bu daha yeni bir başlangıç

Hayatın boyunca ne yaparsan karşılığında onu görürsün. O yüzden yapacaklarını yapmadan önde iyice düşün, sonuçlarına katlamak zorunda kalabilirsin.

İnsanların yaşam kalitesini arttırmak kendi elindedir. İlk olarak kendi kaliteni arttırman gerekir, zamanla yaşadığın hayatta kaliteli olacak.

En hızlı olmak yarışı 1. Sırada tamamlayacağın anlamına gelmez. Koşarken arkana bakman gerekebilir, hiç beklemediğin anda geçilirsin.

Hayat zamanla yarışma sanatıdır ve sadece yarışa katılanlar yarışı kazanabilir. Yarışın başında en erken olmanız sonuncu olacağınız anlamına gelmez. Her yarış son düzlükte kopar.

Geçmişiniz sizin elinizde değildir. Gelecekte yapacaklarınız ile geçmişinizi değiştiremezsiniz ama geçmişinizi unutturabilirsiniz.

Yüzüne gülen herkes iyi niyetli olmayabilir. İnsanın niyetini anlamak için gizlediklerini bilmek gerekir.

Tesadüf diye bir şey yoktur. Her şeyin mantıksal açıklaması vardır. Mantığa sığmayan açıklamalar insan beyninin yetersiz olduğunu gösterir.

İnsan attı her adımın hesabını kendi verir. Adımları atarken iz bırakmaksak, hesabın daha fazla sorulacaktır.

Şeffaf olmak realiteyi de yanında getirir. Gizli olan şeyler gerçek olmama ihtimali vardır.

Hayat insana ne kazandırıyorsa onu geri almasını bilir. Hayatla oyun oynamak zordur fakat ödülleri çok büyüktür. Ödül oyununa katılmak için hayatla mücadele etmelisiniz.

Aşık olduysan, fazla dürüstsen ve hayatta hiçbir şeyden korkmuyorsa sende artık kaybetmeye hazır hale gelmişsindir.

Gözünüz kapalı bir yola girerseniz, sonuçlara hazır olmalısınız. Gözleriniz kapalıyken beliren o ışık, umut ışığı değil, sona yaklaştığınızı gösteren bir detay olabilir.

Aşkı öğrenmek yerine yalnızlığı öğrenmeye çalış. Çünkü hayatın boyunca yalnız kalacaksın. Aşık olsan bile kendinle yaşamayı öğrenmen gerekiyor.

İnsanın tahammül etmekte en zorladığı kişi kendisidir. Bu nedenle kendimizle barışık olmamız gerekir. Kendinle barışmayan dünya ile anlaşamaz.

Hayat kafamızın içinde yaşadıklarımız değil, hayata geçirdiğimiz projelerdir. Düşünmek insana bir şey katmaz, harekete geçmek gerekir.

Kişi iyi bir insan olduğunu iddia ediyorsa, şeytanı bile kıskandıracak kapasitedir. İyi bir insan konuşarak değil icraatleri ile kendini belli eder.

Dünyanın değişmeyeceğini düşünüyorsan tam bir ahmaksın. Değişmeyen tek şey değişimdir ve sende bu değişimin içinde yer alacaksın.

Kaybetmeye tahammülün yoksa, kaybetmeyi öğrenmen gerekir. İnsan öğrenmediği şeyi yenemez.

Nefes aldığın her gün için dua et, alamadığın günler bunun için şansın olmayacak.

Anlamlı yazılar konumuzun sonuna geldik, daha fazlası için anlamlı sözler yazımıza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. BLABLABLA dedi ki:

  HAYAT ASLINDA

 2. Esra Seyhan dedi ki:

  Bir kadın seni seviyorsa sana aittir. Mutlaka bir fotografın vardır bir yerinde odasının onu kaldırtma! Bir kadın seni seviyorsa uyumadan önce dua ediyordur senin adınla başlayan dualar ve biten senin adınla onu susturma! Bir kadın seni seviyorsa sana zarar veremez yalnız genc adam kadınlar vazgectikleri adamlara da acımayı beceremez bu da kalsın aklında.. Bir kadın seni seviyorsa koklayarak öper seni, Seni seven bir kadın sevdigi kadar sarılabilirse kemiklerin kırılır. Ve bir kadın seni seviyorsa sen ne kadar güclüysen o kadar güclü hisseder kendini onu yanıltma. İlk darbede yere cakılma oglum, İlk imtihanda sınıfta kalma! Ve asla, Ama asla! Araya umutsuzlugu sokma. Orasıdır kadının şah damarı, umudu.. Kesildigi an, vazgecer kadın. Sevmekten, Beklemekten, Özlemekten, Hatta dua etmekten… Can havliyle, kacar. Yakalayamazsın. Artık o kadını üstüne alınamazsın. Sahip cıkamadıgın kadına hesap da soramazsın. Kadınları bomba gibi düşün genc adam yanlış kabloyu kesersen onunla birlikte sen de patlarsın.

 3. İsmail UYSAL dedi ki:

  “ HAYATIN AMACI AMAÇLI BİR HAYATTIR ”

  * “Hayatın amacı amaçlı bir hayattır”. ”Bir insan hiçbir zaman nereye gittiğini bilmediği zamanki kadar uzun yol gitmez”. “Nereye gittiğinizi bilin, fakat asla yola nerden çıktığınızı unutmayın”.”Yola çıktıklarınızı, yolda bulduklarınızla değişirseniz, hem yolunuzu hem de dostunuzu kaybedersiniz”. “Hayatta pek çok insanla karşılaşırsın ama sadece gerçek dostlar senin kalbinde bir iz bırakır”. “Gerçek dostu olmamak, yalnızlığın en kötüsüdür”.“Hayatta nelere sahip olduğun değil kiminle olduğun önemlidir”.“İnsanları tanımak için; tüm gücünüzü verin ama, tüm sevginizi vermeyin. Onları tanımaya başladıkça verdiğiniz sevgiye acıyacaksınız”.“Sakın senin kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma”.
  * “Güzel olan her şey kalbinizdeki sevgi, zihninizdeki iyi bir düşünce ile başlar ne düşünürseniz onu hisseder ve onu yaşarsınız” .“İyiliği, hastalığı, sefaleti, mutluluğu, zenginliği, fakirliği yapan zihindir”. “Olumlu düşünürseniz, zihniniz, güzel ve olumlu düşüncelere odaklanır. Ve güzel, çözümleyici fikirler üretir”. “Düşünme problem çözme kapasitesidir”.”Düşüncelerimizin kalitesi yaşam kalitemizi belirler“. ”Çalışmak hayat, düşünmek ışıktır”.“Ne kadar çok çalışırsan o kadar mutlu olursun” .“Mutlu ya da mutsuz olmanız küçük bir şeye bağlıdır. Düşünce biçiminize”.“Mutluluk; doğru ve güzel düşüncelerle düşünmeyi bilmektir”.”Güzel düşün iyi hisset yanılma aldanma ne varsa doğrudadır, doğruluk şaşar sanma”.”Sen doğru ol da, varsın sanan eğri sansın. Lakin sakın unutma ki, SEN kendini; bir şey sanmadığın sürece DOĞRU İNSANSIN”.
  * “Her şeyden önce iyi olalım, ondan sonra mutlu oluruz”.“İyi olmak kolay, zor olan adil olmaktır”. “İnsancıl olmadıkça adil olamazsın”. “İnsancıl olmayan, haklı olamaz”.“Başkaları sana nasıl davranırlarsa davransınlar sen nazik ve adil ol. ….”. “Haksızlığa sapıp bütün insanlar seni takip edeceğine, adaletle hareket edip tek başına kal, daha iyi”.
  * “Sorunun olduğunda insanlar zaman ayırıp seni dinliyorlarsa onların öğütlerini göz ardı etme”. ”Unutma, sana ışık tutanlara sırtını dönersen, göreceğin tek şey kendi karanlığındır”.
  * “Tatlı konuş !” .“İnsanın öğrenmesi gereken ilk dil; tatlı dildir”.”Tatlı söz söyleyen; hiç kimseden kötü söz işitmez”.”Sözün en güzeli; söyleyenin doğru olarak söylediği; dinleyenin de yararlandığı sözdür”.“Acı da olsa doğruyu söyleyiniz”.”Her acı söz bir sıcak sevgi ile söylenir. Fakat insanlar o sıcak sevgiyi değil, acı sözü duyarlar”.“Önemli olan sevgiyi gerçekten hissedebilmektir !”. ”Sevgiyi çabuk kaybediyorsun, pişmanlığın uzun yıllar sürüyor”. “Sevdiklerinizi incitmeyin. Bir gün onları ne incitmek için bulabilirsiniz, ne de kendinizi affettirmek için “.
  * “İnsanları sevin buna ihtiyacınız var”. “İnsanları yargılarsanız onları sevmeye zaman kalmaz”. “Sevgi emek ister”.“Ekilen her sevgi er veya geç çiçek açar.”.“Eğer sevgi bir çiçekse, saygı onu koruyan bir saksıdır. Çiçek solmaya başlamışsa, dikkat edin mutlaka saksı çatlamıştır”.“Gözyaşı biçmek istemeyen kimse sevgi ekmelidir”.“Susuz çiçek açmaz sevgisiz mutluluk olmaz”.“Derinden ve inançla sev. Kırılabilirsin belki ama başka türlüde hayatı tam yaşayamazsın”.
  * “Seni sevmeyene fazla sabır gösterme. Sabrının adı yüzsüzlük olur. Bu kadarla kalmaz; fedakarlığın eziklik, sevgin de kişiliksiz olur”. “İnsanlar seni sevecek diye değişme. Kendin ol ve sadece doğru insanlar seni sevsin”.
  * ”Anlayış sahibine hayat kaynağıdır”. “Sen tepkilerini kontrol edemezsen tepkilerin hayatını kontrol eder”. “Kendinizden başka hiç kimse size barış getiremez”.”İnsanlar kendileriyle iyi geçindikleri sürece çevresindekilerle de iyi geçinirler”. ”Kendisi ile barışık olmayan herkese darılır”.”Kalbi kırmaya tek bir söz yeter; ama kırılan kalbi tamir etmeye ne bir özür, ne de bir ömür yeter”.”İncinsen de incitme sen!”. “Başkalarını azarlar gibi kendini azarla, kendini affeder gibi başkalarını affet”.
  * “Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın” .“Başkalarının yanlışlıkları ve kötülükleriyle uğraşarak ruhunu karartma. Düzeltilmesi gereken biricik insan kendinsin” .“Kendine değer ver ve gönlünü olgunlaştır, çünkü sen; bedeninle değil, ruhunla insansın” “İnsan ne kadar yükselirse gönlü o kadar alçalmalıdır”.“Gönlümüz bize, daima aklımızdan daha yakındır”.“Aklını gönlünün değerleriyle yöneten insan yaşamının efendisidir”.“İnsan kendisinden uzaklaştıkça kuşkularına yaklaşır”.“İnsanı kuşkularından arındıracak yegane şey bilgidir”. “Bilgi insanı kuşkudan, iyilik acı çekmekten, kararlı olmak korkudan kurtarır”.
  * “İyilik zayi olmaz, kötülük unutulmaz, herkes ettiğini bulur”.”İyiliği gizlemek kötülüğü gizlemekten daha üstündür”.”İyiliğinize inanılmasını istiyorsanız siz ondan hiç bahsetmeyin”.“Yaptığın iyiliği hatırlama, gördüğünü unutma” .”İyilik yapmaya gücün yetmiyorsa; bari, kötülük yapma”.
  * “Büyük sevinçlere büyük sıkıntılara katlanarak ulaşılır” .“Sevinç kapısının anahtarı sabırdır”.”Sabırlı, sevecen ve erdemli ol”. ”Erdem iyiyi elde etme gücüdür”.”Erdemin armağanı onurdur”.“Hiç kimse yanlış olanı yaparak onura ulaşamaz“.
  * “Ne kadar yaşadığınız değil, nasıl yaşadığınız önemlidir”.“Sevgiyle başlayan onurla biten bir hayat mutlu bir hayattır”.”Hayat ancak, elimizden alınacağı korkusuyla güzeldir”. ”Dünyada her şeyi bir gün acı ile kaybetmek için kazanırız ”. ”İnsan; parayla ölçülebilen tüm varlıklarını yitirdiklerinde, geriye kalandır”.
  Derleyen : İsmail UYSAL

 4. Anonim dedi ki:

  hayat sevipte unutulan unutulupta sevendendir

 5. Anonim dedi ki:

  hayat sevılımte unutulan unutupta sevenlerdendır

 6. Roges dedi ki:

  Hani bazen vardır ya sıkılıpta bulaştığın insan bende ondan istiyorum işte…

 7. bjk dedi ki:

  hayat aslnda

  1. Son dedi ki:

   Aci çekmektir