Anlamlı Sözler

Anlamlı Sözler

Anlamlı sözler yazımızda 2022 yılına ait kısa anlamlı sözler, facebook ve tumblrda paylaşabileceğiniz anlamlı mesajlar, anlamlı yazılar bulabilirsiniz.

Anlamlı Sözler

Bir avuç toprak, biraz da suyum ben. Neyimle övüneyim, işte buyum ben?

Yoksul umutlar besliyorum zengin yüreğimin zulasında, ne kadar avutsam da aklımı kalbim yenik düşüyor sensizlik şehrine.

Seni sevmenin acılı olduğu bu saatlerde, ayrılığın sancısı vurur kalbime. Gel bana senli hayallerle, bir parça umut ve biraz da tebessümle.

Ne seni unutabilirim, ne de yokluğunda kendimi avutabilirim. Ben sadece yollarına esir düşmüş bir aşığım. Ne zaman serabına yakalansam, o an düşer aklımdan yüreğimin sancısı.

Sabret diyorlar, sabret. Ne kadar acı ve düşünceli bir yürek sancısı sabrın içinde sabrı beklemek.

Divane aşklara düşmüşüm, her kızın gönlünde var olan ben bir zalimin ihanetine vurulmuşum.

Haydi gidelim bu şehirden, yokluğunu da yanıma alarak kaçmak istiyorum bu firari memleketten. Ya yokluğun Azrail’im olacak, ya da var olduğun bir şehirde senin kokunla boğulacağım.

Hiçbir şey senin yokluğun kadar acı değil. Ne yokluğunu unutturacak bir tene değdi bu elim, nede o sevgiyi gösterecek bir yüreğe.

Al hayalinin koynuna beni bu gecenin uykusuz saatlerinde. Ne denli bir öfke sarar benliğimi, sen bana uzak düştüğün saatlerde.

Gün gelir unutulur yar der şair. Hangi mezhebin kuytusunda girdaplara yakalanmış ki benim bir sevgim. Ne seni unuturum bu demli hasret akşamlarında, ne de senden kalan yokluğun yalnız kalırım geceleri.

Ne güzeldir karlı havada soğuk havayı içimize çekmek. Yarin gönül acılarını dindirmek adına içimize çektiğimiz o havanın hayali sülieti ile gözümüzde canlandırmak. Hasretim sana sevgili, senden kalan yokluğunla.

Aşkımın her zerresine damlamış yüzünün güzelliği, ruhumun can çekiştiği anlarda gelen bu yüklü dolu duygular sarar ansızın hayallerimi. Sen gelirsin gözüme, sen düşersin aklıma.  

Gençliğim virane yollarına, bir serpe umut beslerim her dem yüreğimde. Gel bana senli düşünceler ile, sokul tenime ve bırakma sensizliğe.

Deli düşüncelerim ve aklımda var olan hayallerim. İkisi de sana dair ümitlerle yola çıktığım ve kaybettim benliğimle saklı düşlerim. Gel kurtar beni sensizlikten, ağır yaralı bir umut yaşıyorum.

Dalından kopmuş gonca bir gülüm. Esmer tenine vurgun ve sevgine yorgun bir emsal.

Beni yɑrı yoldɑ bırɑktığını sɑnıp, yolu koşɑrken nefes nefese kɑlɑn kişi sozüm sana, yolun sonundɑ bekliyorum seni. Benim yokluğumdɑ gülemez demişsin en çoktɑ onɑ güldüm.

Ben senin için ağlarken, sen başkalarını güldürmeyi seçtin

Sende bulunmayan güzelliklerle seni sena edenin, öfke ve gazaba geldiği vakit sende bulunmayan fenalık ile seni eleştireceğinden emin ol.

Zenginlik dediğin, huzurlu bir hayat, sağlıkla aldığın nefes, iyilikten ayrılmayan iç ses, her gün şükür etmesini bilmek, sana da çevrene de hayrı dokunan bir varlık, Allah rızası için seni seven bir eş, birlikte ağlayabildiğin ve gülebildiğin bir dost, Allahın emrettiği farzlara uymak yasaklarından sakınmaktır.

Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde gizli gizli ağlamaktan ve rengi biraz uçuktur kaç kere kurusun diye güneşe asmaktan.

Gülerken kaybettiklerini, ağlayarak geri kazanamazsın…

Eğer bir gün gururunu yenip dönmek istersen sakın dönme çünkü senin gururunun bittiği yerde benim gururum başlar.

Hiçte üzülüp ağlamıyorum. Aşkımız zaten baştan yokmuş ki. Geç anladımsa da yıllardır yalan olan sevdandan, tam tersi kurtulduğuma seviniyorum. Sana neye üzüldüğümü söyleyeyim mi? YILLARDIR SENİN UĞRUNA BOŞA HARCADIĞIM ZAMANA?? Yazık oldu bütün emeklerime, değer miydi senin gibi KALPSİZE? Sen beni öyle bir hale getirdin ki dostlarım bile bana güldü, ama ben seni öyle bir hale getireceğim ki düşmanların bile senin için ağlayacak.? Al hançeri eline vur hadi sırtıma, acıma nasıl olsa k*hp*lk son moda.

Kusmek nedir Bilir misin? Küsmek dürüstlüktür.? Çocukçadır ve ondan dolayı saftır, Yalansızdır.? Küsmek “seni seviyorum”dur, Vazgeçememektir.❤️ Beni anlatır küsmek.? “Kızdım ama hala buradayım”dır, “gitmiyordum”dur, “gidemiyorum”dur.? Küsmek nazlanmaktır, yakın bulmaktır, “benim için değerlisin”dir.❤️ Küsmek, “Sevdiğini söyle!”demektir, “Hadi anla!”demektir.❣ Küsmek umuttur, acabaları bitirmektir, emin olmaktır.?? Yani, diyeceğim o ki: Ben sana küsüm.

Hak etmediğin bir muamele gördüğünde unutma o kişi senin değerini anlamadan ölmez çünkü “el – hakem’ dir Allah.

Firari saatlerin ardından gelen isyankar sokakların tövbekar evlatlarıyız diye her haksızlığa boyun eğecek halimiz yok bizim.

Ölüm hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamberimiz.

Anlamlı Güzel Sözler

İyiliğe niyet edin, Sıkıntıya sabredin, Aza kanaat edin, Hatanızı kabul edin, Nefsinizle inat edin, Ama Allahtan, Başkasına kulluk etmeyin, Varken tasarruf edin.

Beklenen gün her zaman daha güzeldir! Çünkü geçmiş kayıplarla, gelecek umutlarla doludur!

En karanlık ? gece bile sona erer ve güneş tekrar doğar

Arsıza yüz verme tepene çıkar, Edepsize çok susma sabrını yorar, cahile çok vefalı olma bir pula satar, yordam bilmeyenle yola çıkma istikametin şaşar.

Teleferik gibiydin zalimin kızı, hep yükseklerde gidiyordun ama ne zaman duracağın belli değildi

Nasıl bir zamandayız bilemiyorum. İnsanlar eskisi kadar samimi gelmiyor. Sahtekarlıklar karaktersizlikler duygusuzluklar diz boyu. Yorgunluğumun soğuk nefesini ensemde hissediyorum. Gökyüzü hiç açmayacak bir karanlığa gömülmüş sanki. Bulutlar yağmur damlalarına tutunmak için gözyaşı dökmekte. Ben deniz üzerindeki ufak bir tekne sen ise denizin dibindeki görünmüyen cennet, o kadar uzağız birbirimize. Derinlerin mavisinin gizlediği güzelliğini görmek için daha ne kadar yutkunmam gerekir.

Neden dilini duasız  bırakıyorsun. Kapıyı çalmadan açılmasını bekleyenlerden misin yoksa ?? Dua ibadetin tam kendisidir. Sabırla ve Secdede Allahtan isteyin.

Üç şey vardır ki bütün günahların kaynağıdır Bunlar: kin, hırs ve hasettir.

Şövalye sandığımız adamların, aslında alüminyum folyo ile kaplanmış denyo olduklarını öğreneli çok oldu..

Zamansız dökülen yapraklar gibi ayrıldık işte.?? Unutma her gidiş bir ayrılık değildir. Çünkü ne kadar uzağa gidersen git, yüreğin hala bıraktığın yerdedir.

Mükemmel bir hayatım yok belki ama gülen bir yüzüm var… ve her gün şükreden bir kalbim var Elhamdülillah

Sevilen nankör de seven ne yapsın, Aslanlara söz verdim çakallara yem olmam.

ana Geldim, gene geldim.. Yüzümü görmek, sesimi duymak istedin.. İstememi istedin.. Nasip ettin.. GELDİM! İsteklerim sonsuz, arzularım hadsiz, kulluğum yetersiz, nefsim dizginsiz.. ama istiyorum Rabbim, her şeyi sadece SEN’den istiyorum. Biliyorum ki SEN hiç kimse değilsin.. İşitenlerin en hayırlısısın, verenlerin en hayırlısı.. İltica edilenlerin en güzelisin..SEN RAB’sin, SEN RAHIM’sin, SEN RAHMAN’sın. Huzur buyur gönlüme, haneme, yurduma ve tüm cihana.. Bunu hak ettiğim için, SANA geldim.

İyiyim desem yalan olur, kötüyüm desem inancıma dokunur, en iyisi şükür edeyim belki kalbim kurtulur. İmtihan diyelim biri gider biri gelir, cenneti bu dünyada yaşarsak ahirette nasıl hatırlarız, Allahı nasıl hatırlarız dertsiz kul var mı sizce? Rabbim herkese farklı imtihanlar vermiş imtihanı kazananlardan etsin. Müslümanları sabır Allahın emirlerine uymak yasaklarına sabretmektir. Rabbim sabrımızı artırsın. Taşıyamacağımızdan fazlasını vermesin, amin. Neden böyle bi soru sordun ki, Ben aslında dini sözler ayetler yazıyorum ki insanları dine teşvik etmek için ve buna kendimi de örnek vererek kimse beni yanlış anlamasın. Allah emanet olun, umarım siz hiç acı çekmezsiniz. Rabbim sizleri kolay imtihanlardan geçirsin.

Çok solcu gördüm ben bu hayatta ama kimse senin gibi kalıcı devrim yapmadı “SOL” yanımda

Seni ne zaman unutacağımı sorma, Çünkü ne zaman ÖLECEĞİMİ bilmiyorum.

Ne ardımda batan güneş kararttı dünyamı senin gidişin kadar. Ne de önümdeki kadehler sarhoş etti beni senin yokluğun kadar…

Sen hiç benim gözlerime baktığında ormanı gördün mü imkansız deme ben senin gözlerine baktıgımda ölülerin bile anlatamayacağı cenneti gördüm. Bazen rüyalarımda seni görüyorum, o zaman sana aşık olduğumu anlıyorum, Sana deliler gibi aşık oluyorum, Söylemek istiyorum ama söyleyemiyorum sana bunu defalarca söyledim seni unuttuğum gün öldüğüm gündür.

Kimse bizi dinlemedi, Biz de satırlarımıza yazdık…

Bana hava atacaksın diye kendini kasma, Damarında akan kan bile bana hasta.

Biz sevilmeyi belki bilmedik ama biz sevmeyi baya becerdik, sen anlamazsın kızım…

Hayata bir baktım 2.ciye bakmak istemedim çünkü orda sen yoktun.

Sakladığın sır sakladığın müddet senin esirindir, açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Ey insan Kaf dağı kadar yüksek olsan da kefene sığacak kadar küçüksün unutma, kimseyi üzme üzdüğün kadar üzülürsün.

Kula bela gelmez hak yazmadıkça, hak bela yazmaz kul azmadıkça.

Kısmette ne ise o olur, etme merak… Nefsine uyma hakkın emrine bak… Altından ağacın olsa… Zümrütten yaprak.. Akibet gözünü doyurur bir avuç toprak…

Hiç ölmeyecek gibi yaşayanlara (hayret) sahip olduklarını sandıkları şeylere hiç kaybetmeyecek gibi sarılmalarına (hayret) üç günlük dünyayı hem kendilerine hem de sevdiklerine zehir edenlere (hayret). Oysa ki aldığın nefes taşıdığın beden neyin var neyin yok hepsi. (emanet)

Seni affedecek kadar olgunum ama tekrar güvenecek kadar aptal değilim.

Dayan be gönlüm! biçare değilsin, yaradan sana yar. Kimsesiz değilsin, yanında kimsesizler kimsesi var. Biliyorum, sığmazsın hiç bir yere bu sevdayla. Dünya sana dar ama dayan gönlüm! dayan ki her ? gecenin mutlaka bir sabahı var.

Bizde sokakta büyüdük ama Ne molotof attık ne de vatanı sattık..!!

Anlamlı sözler yazımızda anlamlı yazılar ve anlamlı mesajlar paylaştık. Daha fazlası için güzel sözler ve özlü sözler yazılarımıza göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Hasret kiziloglu dedi ki:

  Seni sen bile sevme kiskanirim😊😊😊

 2. fadile dedi ki:

  Kimse ölüme içerden tanıklık edemez;
  – sesin yok oluşunun sesi yoktur…

 3. cemal dedi ki:

  Kurtlar sofrasinda çakallarla boğuşmaktansa , fakir sofrasinda bir dilim kuru ekmeğe şükrederim….

  1. Hasret kiziloglu dedi ki:

   Seni sen bile s3vme kiskanirim😊😊😊