kardeşlik sözleri

Kardeşlik Sözleri

Kardeşlik sözleri yazımızda, kardeşlik sözleri facebook, kardeşe sözler, kardeş sözleri, kardeşlik sözleri kısa ve kardeşlik mesajları bulabilirsiniz. Birbirinden güzel sözler ile sevdiklerinize güzel mesajlar gönderebilirsiniz. 

Kardeşlik Sözleri

Dostluk denilen kavram her acıyı birlikte yaşamak ise, ben bugünüme seninle birlikte geldiğim için her acıya razıyım dostum. Sensizlik vurursa damarlarımdan, son nefesimi veririm seninle kardeşim.

Dostluklarımız baki, kardeşliğimiz ölümle sonuçlansın. Senin adının anıldığı her yerde bil ki arkasında ben varım. Seninle olan her mevzu bahsim dostluğumu daha da arttırıyor.

Bizler sürmeli gözlere, badem gibi burunlara ve kiraz gibi kızaran yanaklara değil, acı söyleyen dosta, yanımızda duran kardeşlerimize hasretiz. Seninle nice yıllara kardeşim iyi ki dostuz.

Biz insanlar kuşlar gibi uçabilmesini ve balıklar gibi yüzmesini öğrenebilen varlıklarız. Fakat dostça ve kardeşçe yaşamasını bir türlü öğrenemeyenlerdeniz.

Bizde kardeşlik el ele vermek ve birbirimize tutunmaktır. Çakallar gibi satan satana değil.

Dostluğumuzun her anı gökyüzüne ulaşan dualar kadar derin ve anlamlıdır. Bu yüzdendir ki, bizler dostlarımızı her daim el üstünde tutarız ve kardeş bellediklerimize canımızı adarız.

Kardeşlik bir yaşam gibi son nefese kadar sürdürülen dramdır. Ağaç gibi uzun yıllar dostluğumuzun da baki kalması dileği ile.

Kardeş kelimesi birkaç harften oluşan kelimeyi türetebilir, fakat bizler kardeşlerimizi ne göğe ne de yere sığdırabiliriz. Dostluklarımız ve kardeşliklerimiz her daim baki kalacaktır.

Kardeşlik sadece aynı ana ve babadan gelen kavram değildir. Kimi zaman aynı anne ve babadan gelmeyen bir dostu kardeş ediniriz yüreğimize. Onlar ebedi dostluklarımızın kardeş niteliğini taşıyan varlıklardır.

Biz dostların arasına olurda hasret rüzgarı girerse ve buna hitaben özlemlerimiz artarsa adı değişir. Bunun adı dostluktan ötesine varır ve kardeş sıfatını taşır. Bir ömür kardeşlik çerçevesinde yaşamak dileği ile.

Yeri geldi aynı kadere ağladık, aynı sebeplere güldük ve aynı dümeni tuttuk seninle. Dostluktan ziyade bizi birbirimize bağlayan ilahi bir bağ vardı içimizde, kardeş diye tabir edilen can olanlardan.

Kardeşlik etkeni son bulmayan dostlukların verildiği önemli bir isimdir. Zira bunu her birey kaldıramaz veya her birey bunu başaramaz.

Kardeş kalabilmek varken, bunca kin ve nefret niye? Bumudur insan oğlunun nazarı ve hazarı, bence sen benim kardeşimsin ve artık durmak gerek kinli yollarda.

Bizim kardeşliğimiz son duraklarda değil, son nefeslerde verilen bir gidişattır. Zira bunun önüne geçen hakkını alır, arkasında duran dostluğumuzu kazanır.

Bir kardeşlik türküsü dalgalanılır göğsümün sol kafesinde, yaralı bir kuşun çığlığı ile feryat figanlara maruz kalan beynimiz kardeşliğimizin son demlerinde bile öfkeye çalmaz. Her daim dostluğumuzun devam etmesi dileği ile.

Virajları kapalı bir han’ım. Ne yana baksam çakal kaynar etrafımda, geceyi ikiye böler dostlarımı bir kefeye çakalları bir kefeye koyarım. Dost edindiklerime kardeş, düşman edindiklerime ise çakal sıfatını takarım.

Bir gemidir kardeşlik, hangi güverte sancağında durursan dur elbet bulacaktır seni mükafatı. Sevgili kardeşim, zira ölümsüzlük hatlarından bulursak ben seni ebedi dostum olarak göreceğim.

Ne denli bir söz yazsam da buraya elbet sancılar bulacak bizi bir yerde. Her ne kadar umutsuzluğa düşse de bir yanımız sen benim ebedi kardeşim kalacaksın ey dost.

Kardeşlik mertebesi öyle herkese verilmez, aynı zaman’da her kılığa uydurulacak bir kefe de değildir. Zira sevdiklerimi bunu en iyi bilenler olduğu için yanımızda o sıfatla anılan insanlar sınıfına girmektedir.

Dostluklarımızın ebedi kalması adın yola çıktığımız bu seferde kardeşliğin ve sadakatin her daim yüreğimde büyük bir yer edinecektir. Son günümüze kadar yaşasın kardeşliğimizin ilk günü.

Baş sancısı gibidir dost bildiklerimizin bize ihanet etmesi. Zira nerede ve ne zaman tutacağı da belli olmaz. Kardeş dediklerimiz ise ağrı kesici gibidir. Zira her yokluk safhalarında yanımızda bitenlerdir.

Biten bir dostluğun acısı pek kırılgan değildir. Fakat biten bir kardeşlik öyküsü her daim insanın içerisinde verem gibi çoğalır ve vücudunu esir alır. Çok gördüm aşırı dost darbesinden ötürü kendini affedemeyenler. Zira kardeşlik ise tam tersidir, onlar her daim arkamızda duranlardır.

Yükselen her sesten dualar ve tekbirler yankılansın. Kardeşliğimiz Allah huzurunda daha da güçlü kılınsın ve hiçbir vakit solmasın kardeşliğimizin bahçesinde yer alan umut gülleri.

Arkanda duran ile vuran arasında fark vardır. Kardeşlerini iyi seçer ve onlara kardeş olursan duran olur. Seçemez duramazsan vuran olur.

Kardeşlik sözleri yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için arkadaşlık sözleri ve dostluk sözleri yazılarımıza göz atabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,20. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?:(( )
Loading...

Benzer Yazılar

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?