Ayrılık Mesajları

Ayrılık mesajları yazımızda sevdiğiniz kişiye ayrılık mesajları bulabilir onur kırmadan ayrılık mesajı atabilirsiniz. Sevdiğiniz kişi ile hiç ayrılmamanızı diler ayrılmadan öncede son kez düşünüp ona aşk sözleri yada anlamlı sözler atabilirsiniz. Ayrıca ayrılık sözleri yazımızı da okuyabilirsiniz.

Ayrılık Mesajları

Senden gelecek tek bir cümleye muhtaç olduğum zamanlar oluyor. Gelmeyeceğini anladığım andan itibaren daha çok gömülüyorum topraktan inşa ettiğim yalnızlığıma.


Birbirimize yüzlerce kez veda edip ‘hoşça kal’ dediğimiz, ancak bir türlü birbirimizden kopamadığımız o günlerden sonra hiç gitmeyeceğini sanmıştım. Yanılmıştım, yanılmışım.

Ben senden gitmek istedim, ben sana kendimi terki diyar eyledim. Eğer bizi ayıran ölüm değilse, bir yerde hata yapmış olmamız gerekir.

Hiç özlemediğim kadar özlesem de, asla ‘hadi gel’ diyemeyeceğim bir ayrılmışlığımız var. Siz bunu nasıl bilebilirsiniz?

Yaşama tutunabilmek için sana gelen birini ellerinle gömdün. İki elin kendi yakanda olacağına, iki elini de ölümün yakasına götürdün.

Şimdi sen her şey yerli yerindeymiş gibi davranmaya devam edebilirsin; ancak karakterinin raydan çıktığını göremeyecek kadar körsün, hissedemeyecek kadar kalpsizsin.

Unutulmayacak hüzünleri koymuştuk üst üste, adı ayrılık oldu. Unutmadım ama hatırlamak da istemiyorum; şu kaburgalarımı acıtan kalp ağrısını saymazsak eğer.

Tutunacak dalların hepsinin kırıldığı gördükten sonra ben de sigaraya tutunmaya karar verdim. Gecenin bir yarısı balkonda sigara içenleri görünce, kendimi gördüğümü hissettim.

En büyük hatayı sen değil ben gerçekleştirdim. Yaptığın saçmalıkları yüzüne vurmak yerine içime attım, kül tablasını önüme getirdim. Sakın pişmanlık yaşama, çünkü pişmanlığımı paylaşılacak bir pişmanlığım yok.

Senin benden gittiğin günden beridir, hiçbir günün ismi yok. İsimsiz ve sıfatsız günler içinde yaşamakta olduğum ‘sadece nefes almışlığın’ da bir sonu gelir elbet.

Ayrıldıktan sonra fark ettiğim en büyük acı: “Şimdi çok üşüsem ve sarılmak istesem kollarına, benden çok uzakta olduğunu anlayacağım.”

Eğer seni son görüşüm olduğunun farkına varsaydım, ayrıldığımız günü son günümüz gibi yaşardım. Şimdi farkına vardığım tek şey ağır yalnızlığım.

Pencerenin önünde unutulmuş ve kurumaya bırakılmış bir saksı çiçekten ne farkım var ki? Ya da dışarı atılmış bir kedi yavrusundan…

Seninle aramızda bir şeyler olmasını istiyorsan, aramızda yoğun bir mesafe var. Buna sığınabilir, buna ağlayabilirsin. Mesafeleri aşamayacağını anladığında umutsuzluk nedir, onu anlayabilirsin.

Sana sarılmak vapurunda martıların çığlıklarına eşlik ediyorum. Bir ayrılık bu kadar acı verir, bir ayrılık bu kadar batar kemiklerime sen diye.

Kalbine almadın hiç, kalbinin içinde zerre kadar bir yerim olmadı. Canım yanmaya başladığında gittin benden. Yanımda olmak istedin mi hiç? ‘Hiç’ kadar! Bu yüzden bana nankörlükten bahsedersen, aslından kendini anlatış olacaksın.

Hatıralardan daha kötüsü nedir biliyor musun? Rüyalar. Görmek istemesen de karşında beliriveriyor birden bire. Bilinç altının derinliklerindeki her bir detayın kendisi oluyor. Uyanıyorsun sonra ve hayata geri dönüyorsun. Onsuz hayatın içinde gözlerin azraili aramaya başlıyor.

Hayat çok acayip… Arkadaşına kavuştuk diyerek gösterdiğin bir fotoğraf, bir süre sonra ayrıldık diye göstereceğin fotoğrafın kendisi olabiliyor. Hayatım fotoğraf karelerinden ibaret kaldı.

Aşk sevdiğinin eline dolu tabanca verip, seni vuracağı anı beklemekten farklı bir şey değilmiş. Beynimden vurulmuşa döndüğüm zaman bunu iyice anladım.

İçimde alev almış yanan bir şeyler var. Dumanı dışarıya çıkmıyor. Ciğerlerimin bu yüzden sigaradan gelecek dumana ihtiyacı yok. Benim ise, senin bana dönmene ihtiyacım var.

Gül gibi insanları kandırıp kendi bahçenin zarar görmemesini bekliyorsan, hiçbir zaman baharları göremeyeceğini söyleyebilirim. Ne ilkbaharı, ne de sonbaharı…

Bir yerlerde seni hala beklediğimi biliyorum, ancak beklediğim yerlerin ne adı ne de zamanı var. Zifiri bir hiçliğin içindeymişim gibi sadece bekliyorum.

Bundan daha kötüsünü yaşayamazsın gibi geliyor. Öyle bir batıyorsun ki dibe, o dibin bir sonu olmadığını fark ediyorsun. Daha derine kazıyorsun, daha dibe giriyorsun. Bundan daha kötüsünü köküne kadar yaşıyorsun.

Seneler boyunca baktığım saçlarımı kestim bugün. Depresyona girdiğimi söylüyorlar. Çok mutsuzmuşum… Ama bunların hiçbirini ben istemedim ki! Peki, söyle sen mutlu musun?

Yaşanan her şeyi unutmak için harekete geçtim, en sonunda kendimi bile unuttum. ‘Kendi’ nasıl olunuyordu? Bende ne akıl bıraktın ne de aklın sağlığını.

Hiç kimseyi gökyüzü kadar çok sevmeyin. Sizden ayrıldığı zaman gökyüzüyle baş başa kalacaksınız ve gökyüzünden bir kaçış olmadığının farkına varacaksınız. Sevecekseniz brokoli kadar çok sevin, olmadı bir daha yemezsiniz olur biter.

Yüreğimde açtın yaraları kapatmak için almadığı anti depresan ilacı kalmadı. Sonradan farkına vardım; bir yarayı ancak açan kapatabilirmiş. Yaramla yaşamaya alışmam lazım.

Sana tutunursam hiçbir zaman düşmem sandım. Nereden bilebilirdim ki senin beni uçuruma iteceğini? Ruhumda kanatlarım olmasa kayalıklara çakılacaktım. Yine bu aşkın katili olmayı başardın.

Bazı insanlar acıları gülümseyerek saklar. Bazı insanlar ise acıları yalnızlıklarında yaşar. Ben ne gülebiliyorum, ne de yalnız kalabiliyorum. Tarifi olmayan bir acının ortasındayım.

Senden öncesini yaşamıştım, senden sonrasında ise her şey bir enkazın altında kalmışlıktır. Nefesim kesilene kadar enkazın altında kalmaya devam edeceğim. Nefesime nefes olmadığın sürece!

Yaşanan her bir detayı hatırlayabilmemiz için hafızamız var, ancak istediğimiz şeyi unutabilmemiz için elimizde hiçbir kuvvet yok. Adaletsiz değil mi? Şimdi seni unutabilmek güzel olmaz mıydı?

Seni ilk günkü gibi sevemeye devam ediyordum, ancak sen ilk günkü gibi değildin. Bu yüzden son günümüz oldu, bu yüzden unuttum seni.

Boğazına oturan yumruk ile kalbine oturan boşluk hiçbir zaman geçmeyecek. Gurur mu? Gurur şimdi acizliğinin arkasına sığınmanı sağlayan bir maske…

Ayrılık mesajları yazımızın da sonuna geldik. Ayrılık acıdır hiç bir zaman ayrılık sözlerine ihtiyacınız olmaması dileğiyle.

Ayrılık MesajlarıFacebook'ta Paylaş

YORUM YAPIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.